Zavřít reklamu

Instagram nám ve výchozím nastavení nedává žádnou možnost, jak můžeme jednoduše stahovat jeho obsah v podobě fotografií. Respektive můžete využít například snímku obrazovky, avšak to rozhodně není to pravé ořechové. Dále můžete využít různých online webových stránek, které vám dají možnost si obrázky stáhnout, avšak ty jsou mnohdy plné nevhodných reklam a velice často dokonce tyto nástroje ani nefungují. Existuje však jednoduchá možnost, jak si můžete obrázky stáhnout – a dokonce ani nemusíte nic instalovat. Celé kouzlo se skrývá ve vývojářském módu Safari, pomocí kterého si můžete obrázek jednoduše najít a stáhnout v plném rozlišení. Jak tedy na to?

Jak v macOS stáhnout obrázky z Instagramu v plném rozlišení

Nejprve je nutné, abyste si v Safari aktivovali vývojářský mód. Otevřete tedy Safari a přepněte se do jejího aktivního okna. Poté v horní liště klikněte na tučný text Safari a z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby… Otevře se nové okno, ve kterém se přesuňte do sekce Pokročilé. Zde už pouze stačí na samotném spodku okna zaškrtnout možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář. Tímto jste úspěšně aktivovali vývojářský mód. Nyní už se můžeme pustit na samotné stahování obrázku.

Na Instagramu si najděte příspěvek v podobě fotografie, který si chcete stáhnout. Je důležité, abyste si příspěvek otevřeli zvlášť samostatně v okně, nesmíte být na hlavní zdi. Toho docílíte tak, že přejdete na účet uživatele, který fotku sdílel. Poté na fotku kliknete pravým tlačítkem a zvolíte možnost Otevřít odkaz na novém panelu. Poté klikněte na obrázek pravým tlačítkem a z nabídky zvolte možnost Prozkoumat prvek. Zobrazí se konzole s hromadou textu, avšak ničeho se nebojte. Zde si můžete všimnout celého, defaultně označeného řádku modrým zvýrazněním. Vás nyní zajímá šipka, která se nachází nad tímto označeným řádkem, na kterou klikněte. Rozbalí se další položka, v tomto případě už si ale můžete všimnout odkazů. Pro stáhnutí obrázku v plném rozlišení je nutné využít poslední odkaz v elementu, nejčastěji se nachází za textem 1080w. Poté už jen stačí na odkaz kliknout pravým tlačítkem a zvolit možnost Otevřít na novém panelu. Voilà, obrázek se otevře a vy si jej můžete jednoduše stáhnout. Pokud vám není něco jasné, tak se určitě podívejte do galerie níže.

Věřím, že se na první pohled může zdát tento postup poněkud složitý. Můžu vás ale ujistit, že se jedná o nejjednodušší formu, jakou si můžete obrázek v plné kvalitě z Instagramu stáhnout. Nemusíte zbytečně navštěvovat žádné online nástroje. Jakmile si tento postup párkrát vyzkoušíte na vlastní kůži, tak se vám zautomatizuje a vy vlastně zjistíte, že se nejedná o nic těžkého.

Instagram logo

Související články

Dnes nejčtenější