Zavřít reklamu

Pokud používáte rozšířenou chatovací aplikaci WhatsApp, tak jste si určitě všimli, že se všechny fotografie a ostatní obrázky, které vám někdo pošle, ukládají automaticky do galerie v aplikaci Fotky. Vzhledem k tomu, že jiné chatovací aplikace, například Messenger, tuto akci neprovádějí, tak je automatické ukládání fotografií a obrázků spíše nevyžádané. Pokud byste si i vy na vašem iPhonu či iPadu chtěli funkci pro automatické ukládání médií do galerie deaktivovat, tak jste tady dnes naprosto správně. V rámci tohoto návodu si totiž krok po kroku ukážeme, jak na to.

Jak nastavit, aby se obrázky z WhatsAppu neukládaly do Fotek

Na vašem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či na iPadu, se přesuňte do aplikace WhatsApp. Zde poté v pravé dolní části obrazovky klikněte na možnost Nastavení. V sekci s nastavením poté rozklikněte záložku Chaty, abyste se přesunuli do předvoleb chatování. Zde už poté jednoduše stačí deaktivovat přepínač s názvem Uložit do složky fotoaparátu. Jakmile tento přepínač deaktivujete, tak už se žádná fotografie ani obrázek do Fotek neuloží. Zároveň však berte na vědomí, že předchozí uložené fotografie se z galerie nesmažou – ty budete muset vymazat ručně.

Souvisejíci

WhatsApp se v poslední době řadí mezi jedny z nejpoužívanějších chatovacích aplikací. Pokud jste jej začali používat i vy, tak by vás možná mohly zajímat nějaké skryté tipy a triky. V případě, že byste se chtěli naučit, jak psát ve WhatsAppu zprávy tučně, kurzívou, či podtrhnutě, tak stačí, když kliknete v levé části tohoto odstavce na související článek. Osobně WhatsApp už nějakou tu dobu používám a musím se vám přiznat, že jsem o této funkci neměl ani sebemenší tušení.

Související články

Dnes nejčtenější

.