Zavřít reklamu

Když Apple představil v roce 2017 svůj chytrý reproduktor HomePod, netušil, jakým bude pro veřejnost zklamáním. Za tu cenu toho veřejnost i odborníci čekali více, rychle se navíc ukázala řada podstatně levnějších konkurentů. Pověst HomePodu by Apple rád napravil druhou generací, a dle informací chystá i levnější zmenšenou variantu. HomePod 2 má nabídnout řadu zajímavých zlepšení, kterých se možná dočkáme už na letošní WWDC. Pojďme si tedy v krátkosti shrnout to málo, co o chystaném reproduktoru víme z předešlých týdnů.

Novinky jsou nejasné

V souvislosti s HomePod 2 se hodně mluví o přidání funkce Face ID, s níž bude mít v rámci multi user přístup několik uživatelů. Ale zajímavá je také myšlenka empatické Siri, která by měla v hlase uživatele rozpoznat náladu a emoce, nebo nahrazení displeje „LED opletením“. Jiné zdroje zase říkají, že se technické specifikace nezmění, ale dojde k představení HomePodu 2 v několika velikostech. Otazník visí nad podporou Bluetooth. První generace jí totiž nedisponuje, za což je uživateli tvrdě kritizována. U druhé generace by se tak mohl Apple v tomto ohledu polepšit a podporu Bluetooth nasadit.

Předpokládané datum vydání HomePod 2

První generace HomePodu byla představena v roce 2017, a do oběhu se se zpožděním dostal zkraje loňského roku. Minulý měsíc jsme vás informovali, že Apple znenadání zlevnil HomePod po celém světě (u nás ho teď seženete za 9 tisíc Kč). To může mít více důvodů. Tím první může být to, že nejsou jeho prodeje příliš dobré, a Apple se ho snaží kvůli skladovým zásobám „zbavit“. Zlevnění si ale lze vyložit i tak, že Apple vyprazdňuje sklady před uvedením HomePod 2.

Dle informací z macworld.co.uk to zatím nevypadá, že by Apple nějak změnil technické specifikace, a hodil do placu myšlenku, že představí menší a levnější variantu. Stejnou informaci uvedla i agentura Bloomberg, která předpokládá jeho cenu mezi 150 a 200 dolary, tedy 3 500 až 4 600 Kč bez daně. Některé z dříve podaných patentů ale naznačují, že by mohl HomePod 2 přinést řadu zlepšení, včetně funkce Face ID.

Bloomberg se již dříve zmínil, že předpokládá uvedení levnějšího HomePodu společně s AirPods 2. generace; to se nestalo, a tak Apple nejspíše představení odložil na WWDC 2019. Informace potvrdil analytik z Barclays, který v srpnu 2018 napsal, že Apple pravděpodobně uvede v roce 2019 levnější HomePod s lepšími funkcemi. Míní, že je dosavadní počet (kolem 5 milionů kusů) prodaných reproduktorů hodně pod očekávání.

Kolik může nový HomePod stát?

Portál macworld.co.uk se domnívá, že Apple letos představí HomePod v několika velikostech, od nichž se bude cena odvíjet. Vzhledem k cenové politice, kterou Apple má, předpokládá ceny: 2 500-2 900 Kč za nejmenší verzi, 5 200-5 800 Kč za verzi střední, a 8 000-8 700 Kč za tu největší. Myšlenka vychází z cenové taktiky, jakou Apple dříve zvolil v případě iPodu nano, mini, classic a touch.

Předpoklad ceny podpořil i analytik Jun Zhang, který tvrdil, že bude stát nový HomePod 150 až 200 dolarů. Podle známého analytika Ming Chi Kua se první generace HomePodu neprodávala z důvodu jeho vysoké ceny, ačkoliv nabízel skvělý zvuk. Že půjde Apple s cenou dolů naznačují i slevové akce, v U.S.A. bylo možné sehnat HomePod i se slevou 100 dolarů, ve Velké Británii potom o 50 liber levněji.

HomePod 2 - předpoklad

Související články

Dnes nejčtenější