Zavřít reklamu

V devadesátých letech minulého století Apple vydal speciální boty, které věnoval svým zaměstnancům. Jelikož se jednalo o výjimečnou situaci, tenisky se staly sběratelským předmětem a v dnešní době mají neuvěřitelnou hodnotu. Z tohoto důvodu se spojily dvě společnosti, Concepts a Mephisto, a vytvořily věrnou napodobeninu, kterou jste si mohli pořídit za značně nižší částku.

Takto slavné boty vypadají:

Tenisky od dvou výše zmiňovaných značek nesou označení CCM-96 a snaží se napodobit skutečně co se dá. Samozřejmě na nich nenalezneme logo Applu, avšak Mephisto poupravili to své do duhových barev a na boční nápis použili stejný font, jako kdysi právě Apple. Tenisky se okamžitě během pár chvil vyprodaly a v současné době není jasné, zdali se budou znovu vyrábět. Jelikož po nich byla ale takto vysoká poptávka, nebyli bychom překvapeni, kdyby byly za pár dní či týdnů opět doskladněny. Jejich cenová výše byla nastavena na 390 dolarů (asi 8 900 korun), což se sice může zdát někomu jako dost, avšak musíme brát v potaz fakt, že původní jablečné tenisky byly nedávno vydraženy za 15 tisíc dolarů, tedy něco kolem 342 tisíc korun, a to za „obyčejné boty“.

Concepts x Mephisto – CCM-96

Boty takovéhoto designu se v dnešní době staly naprostou legendou a není tedy divu, že se jim dostává takové pozornosti. Dokonce zpráva z minulého podzimu říká, že gigant na poli fashion designu, společnost Versace, zvažuje vlastní řadu přesně takovýchto tenisek.

Související články

Dnes nejčtenější