Zavřít reklamu

Apple Watch jsou právem nejoblíbenějším nositelným příslušenstvím na světe. Nejsou jen prodlouženou rukou iPhonu ale i parťákem pro zdraví, který vám může pomoct v opravdu nelehkých situacích. Své o tom ví osmdesátiletá žena ze sousedního Německa, které funkce Detekce pádu pomohla přivolat pomoc.

Žena znenadání upadla ve svém bytě. Apple Watch měly aktivovány Detekci pádu a ihned vytočily nouzovou linku. Hodinky předaly dispečinku oznámení o události s přesnými souřadnicemi incidentu. Na místo okamžitě dorazila záchranka. Jelikož byly dveře uzamčeny, bylo třeba pomoci rovněž hasičského sboru, který dveře vyrazil. Žena nakonec zraněná nebyla, jen otřesena pádem. Po lékařském ošetření si ji mohl vzít do péče její syn, který byl hodinkami rovněž na incident upozorněn, neboť byl vedený jako nouzový kontakt v případě problémů.

Funkce Detekce pádu je přítomna, stejně jako EKG, jen u nejnovějších Apple Watch. Tato funkce je automaticky spuštěna u lidí nad 65 let z toho důvodu, že mladší lidé mnohem častěji sportují. Jde tedy o jakousi prevenci proti falešným poplachům.

Ukazatelem možných zdravotních problémů jsou ale samozřejmě funkce i u starších verzí hodinek. Nedávno probíhal na Stanfordské univerzitě obrovský výzkum, jehož cílem bylo zjistit efektivitu odhalení srdeční arytmie jablečnými hodinkami. Do výzkumu se zapojilo téměř 420 tisíc lidí. U necelých 2100 z nich byla změřena srdeční arytmie. Tito lidé byli tedy posláni na podrobnější lékařské vyšetření. 84 % z nich následně tento problém skutečně diagnostikovali.

Související články

Dnes nejčtenější