Zavřít reklamu

Pokud vlastníte jablečné hodinky od Applu, tak se vsadím, že jste velice často začali používat boční tlačítko, a to k aktivaci Apple Pay. Věděli jste však, že ono boční tlačítko neslouží jen k aktivaci Apple Pay, ale také k zobrazení Docku? V Docku na Apple Watch se ve výchozím nastavení zobrazují aplikace, které jste měli naposled spuštěny. Jednoduše se tak můžete stiskem bočního tlačítka vrátit zpět do aplikace, kterou jste měli před chvílí otevřenou. Věděli jste však, že si do Docku můžete přesně nadefinovat, které aplikace se v něm zobrazí, a de facto jej tak využít jako rychlý přístup k oblíbeným aplikacím? Pojďme se v dnešním návodu společně podívat, jak na to.

Zobrazení oblíbených aplikací v Docku

Na vašem iPhonu, se kterým máte spárovány Apple Watch, se přesuňte do aplikace Watch. Zde se ve spodním menu ujistěte, že se nachází v sekci Moje hodinky. Poté stačí otevřít kolonku Dock a zde zaškrtnout možnost Oblíbené. Po zaškrtnutí se automaticky nastaví 10 aplikací, které se na hodinkách po stisknutí bočního tlačítka zobrazí. Pokud chcete tento seznam změnit, tak klikněte v pravém horním rohu na tlačítko Upravit. Poté si můžete jednoduše pomocí ikon „+“ a „“ vybrat aplikace, které chcete v Docku zobrazit, a které naopak ne. Taktéž si pomocí ikony třech čar v pravé části obrazovky můžete měnit zobrazení zvolených aplikací. Jakmile máte vše nastaveno dle svého gusta, tak stačí v pravém horním rohu kliknout na Hotovo.

Osobně jsem oblíbené aplikace v Docku začal používat již před nějakou dobou. Jednoduše si totiž pomocí něj mohu zobrazit mé nejpoužívanější aplikace a nemusím se zbytečně přesouvat na domovskou obrazovku. Jednoduše se stačí podívat na hodinky, stisknout tlačítko a ihned si spustit tu aplikaci, kterou zrovna potřebuji. Na druhou stranu však chápu, že ne každému se tato funkce může hodit. Proto vždy doporučuji podobné funkce vyzkoušet. Buď budou vyhovovat a ponecháte je aktivní a nebo je jednoduše přepnete do původního nastavení.

Související články

Dnes nejčtenější