Zavřít reklamu

Když jsem si před několika lety koupil svůj první MacBook, tak jsem hned pár minut po prvním otevření udělal jednu věc – ze spodního Docku jsem smazal pryč složku Stahování. Překážela mi tam a chtěl jsem, aby prostředí macOS zůstalo co možná nejvíce čisté. V Docku mi tedy kromě nativních aplikací zůstal na pravé straně pouze Koš bez složky Stahování. Po několika dnech jsem si ale všiml, že často otevírám složku Stahování klasicky přes Finder, a že bych ji chtěl do Docku dostat zpět. Pokud vás zajímá, jakým způsobem toho můžete docílit, tak si přečtěte tento článek až do konce.

Jak vrátit do Docku na Macu smazanou složku Stahování

Na vašem macOS zařízení, tzn. na Macu či MacBooku, otevřete nativní aplikaci Finder, popřípadě se přepněte od jakéhokoliv aktivního okna Finderu. Jakmile tak učiníte, tak v horní liště klikněte na záložku a Okno a z rozevíracího menu, které se zobrazí, vyberte možnost Domov. Otevře se vám nové okno Finderu, kde najděte složku s názvem Stahování. Tuto složku, tak jak leží a běží, myší přesuňte směrem dolů do Docku, a to hned vedle koše na levou stranu. Nyní, pokud složku Stahování v Docku otevřete, tak zjistíte, že se vám povedlo ono jednoduché rozhraní stažených souborů vrátit nazpět.

Pokud byste se rozhodli, že chcete složku Stahování z Docku opět smazat, anebo prostě hledáte způsob, jakým lze složku Stahování odstranit, tak je postup velmi jednoduchý. Na složku Stahování klikněte v Docku pravým tlačítkem myši a v menu, které se zobrazí, najeďte na možnost Volby. Zde už jen stačí, abyste stisknuli možnost s názvem Odstranit z Docku.

složka stahování do docku
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější