Jak do Docku v macOS přidat ikonu iCloud Drive

|
Kategorie:Mac
Diskuze (1)

Pokud někteří z vás, stejně jako já, našli pod vánočním stromečkem MacBook, zcela jistě se vám bude hodit várka návodů, které budou ode dneška vycházet každý den tak, jak tomu bylo zvykem u návodů z iOS. V dnešním prvním návodu si ukážeme, jak jednoduše přidat ikonu iCloud Drivu do spodního docku na vašem zařízení. Hodně z nás zcela jistě právě iCloud Drive používá a musí se k němu zbytečně složitě proklikávat přes Finder. Abyste tuto ikonu do docku mohli přidat, musíte přejít do systémové složky docku – nebojte se ale, je to o mnoho jednodušší, než to zní.

Jak na to?

Na vašem zařízení otevřete Finder a v horní liště klikněte na Otevřít -> Otevřít složku… Zde překopírujte tento odkaz (bez uvozovek): „/System/Library/CoreServices/Finder.app/Contents/Applications/„. Pokud používáte českou nebo slovenskou lokalizaci, cesta se automaticky přepíše, tudíž se nelekněte. Klikněte na Otevřít. Ve složce, která se otevřela, si můžete všimnout aplikace iCloud Drive. Jednoduše ji přetáhněte do spodního docku a voilà, je hotovo. Nyní, kdykoliv se budete chtít rychle přesunout do vašeho iCloud Drivu, stačí kliknout na ikonu v docku.

|
1
Leitz

Diskuze

  Tento článek nechápu. Když ve finderu otevřu nabídku Otevřít, nabídne se lišta, která obsahuje iCloud. Je tam i klávesová zkratka cmd+shitf+I.
  Takže proč ten postup?

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz