Zavřít reklamu

Nejnovější chytré hodinky od jablečné společnosti, Apple Watch 4, dokáží detekovat těžký pád. To zní na první pohled naprosto skvěle, avšak na druhou stranu se ona detekce pádu dokáže aktivovat i tehdy, kdy jednoduše nespadnete. Detekce pádu funguje v Apple Watch 4 na principu vyhodnocování otřesu. Pokud hodinky zaznamenají silný otřes, zašlou vám na hodinky notifikaci a začnou brnět. Vy se poté musíte hodinkám ohlásit – buď si zavoláte SOS, anebo sdělíte, že jste v pořádku, nebo že nedošlo k pádu. Problémem je, že notifikace se někdy zobrazí při různých sportovních aktivitách.

Čím více sportujete, tím větší máte šanci, že se „falešné“ oznámení detekce pádu oznámí. Někdy stačí chytit prudce letící míč, jindy lehce narazit tělem do stěny, a někdy zase udeřit hokejkou florbalový míč – tedy alespoň takové zkušenosti mám já. Rozhodně tuto funkci nechci nijak hanit a ani vám přikazovat, abyste si ji ihned vypnuli, to ani náhodou. Samotná funkce je opravdu skvělá a již několikrát dokázala zachránit život. Pokud vám však nehrozí nebezpečí, můžete si funkci jednoduše rychle vypnout. Jak tedy na to?

Jak vypnout detekci pádu

Na vašem iPhonu, se kterým máte spárované Apple Watch 4, přejděte do aplikace Watch. Zde se ve spodním menu přesvědčte, že se nacházíte v záložce Moje hodinky. Poté sjeďte níže, dokud nenarazíte na záložku Tíseň SOS, kterou rozklikněte. Zde poté sjeďte úplně dolů a deaktivujte pomocí přepínače funkci Detekce pádu. Dokonce i sám Apple v popisu funkce uvádí, že hodinky nedokážou detekovat každý pád. Po deaktivaci už vám notifikace v případě pádu nepřijde.

Jak už jsem řekl v úvodu, tak rozhodně tuto funkci nedoporučuji deaktivovat navždy. Nemůžete totiž vědět, kdy vám právě detekce pádu může zachránit život. Spíše se může tato znalost hodit tehdy, kdy nechcete být při sportovních hrách s kamarády rušeni, a tak detekci pádu jednoduše vypnete. Pokud by se vám něco stalo, tak vám pomohou kamarádi. Vždy po ukončení sportovní aktivity si tedy nezapomeňte detekci pádu opět zapnout.

apple_Watch_pad_fb

Dnes nejčtenější

.