Zavřít reklamu

Aplikace Messenger od Facebooku se v poslední době dočkává opravdu zajímavých změn. Před několika týdny to byla aktualizace vzhledu a nedávno jsme vás informovali o tom, jak si už nyní můžete na Messengeru aktivovat tmavý režim. Messenger však nezahálí ani po aktivaci tmavého režimu a do své aplikace přidává další funkci – přímé odpovědi. Touto funkcí disponují už i ostatní chatovací aplikace a osobně jsem velice rád, že přišla řada i na Messenger. Co to vlastně přímé odpovědi jsou? Nejlépe si to ukážeme na konkrétním případě.

Určitě se vám to už někdy stalo. Klasicky si s někým píšete, když v tu najednou druhá osoba položí dvě otázky, na které máte rozdílný názor. Na jednu z nich odpovíte, ale druhá strana jednoduše neví, na kterou z položených otázek odpověď platí. Většinou to dokonce může skončit nějakou neshodou. Právě proto jsou tady přímé odpovědi. Jednoduše si zvolíte, na kterou zprávu konkrétně chcete odpovědět. Tím se eliminují všechny nesrovnalosti. Pojďme se tedy podívat na to, jak v Messengeru novou funkci přímých odpovědí využívat.

Jak v Messengeru využívat funkci přímé odpovědi

Nejprve je nutné, abyste si váš Messenger aktualizovali, konkrétně na verzi 207.0 nebo novější. Po aktualizaci už pouze stačí otevřít chat a zvolit si zprávu, na kterou chcete přímo odpovědět. Na zprávě podržte prst (popřípadě swipnete zleva doprava), jako byste na ni chtěli aplikovat reakci, avšak namísto emoji zvolte na pravé straně novou ikonu šipky. Po kliknutí na tuto ikonu se zobrazí zpráva, na kterou odpovídáte, v oblasti textového pole, do kterého píšete odpověď. Máte tak přehled, na co konkrétně odpovídáte. Jakmile máte zprávu napsanou, tak už ji pouze stačí stisknutím tlačítka odeslat.

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak jsem velice rád, že byla tato funkce do Messengeru přidána. Jelikož denně vedu něspočet konverzací a jsem schopen si s několika lidmi vyměnit několik stovek zpráv, tak není nic neobvyklého, že jsem se společně s druhou stranou do chatu jednoduše zamotal. Funke přímé odpovědi tak napomáhá přehlednosti chatu a jednoduše můžete odpovědět přesně na to, na co chcete.

prima_odpoved_fb

Dnes nejčtenější

.