Zavřít reklamu

S tmavými režimy v aplikacích se roztrhl pytel a bylo jen otázkou času, kdy se tmavý režim objeví i v chatovací aplikaci od Facebooku. Aktivace je však lehce ošemetná a vyžaduje trochu trpělivosti, než se dílo povede. V tomto článku tedy najdete návod na to, jak tmavý režim aktivovat, mimo jiné zde ale naleznete také další tipy, které můžete zkusit, pokud se vám tmavý režim aktivovat nepodaří. Tmavý režim se nám v redakci podařilo aktivovat na verzi 204.0, která byla vydána včera. Proto se prvně ujistěte, že máte Messenger aktualizovaný.

Takto vypadá tmavý režim v celé své kráse:

Jak aktivovat tmavý režim v Messengeru

Existují dva způsoby, pomocí kterých si můžete tmavý režim aktivovat. Mně osobně se podařilo tmavý režim aktivovat prvním způsobem, přítelkyni však způsobem druhým. Pokud se tedy první pokus nepovede, tak se přesuňte na druhý způsob. Popřípadě využijte tipů níže, které by vám měly s aktivací tmavého režimu pomoci.

První způsob – zaslání emoji

Otevřete Messenger a vyberte si libovolnou konverzaci – například kamaráda či drahou polovičku. Zde se poté přepněte do pole, do kterého píšete zprávu a klikněte u něj na ikonu smajlíka. Ve spodní části obrazovky se objeví veškeré emoji. Zde musíte najít emoji měsíce, které má podobu obráceného písmene C. Poté na emoji kliknětepošlete jej. Pokud začnou na obrazovce padat měsíce, tak máte vyhráno a objeví se informace o tom, že si můžete v nastavení tmavý režim aktivovat. Pokud se vám to nepodařilo, tak se přesuňte na druhý způsob.

Druhý způsob – změna emoji v chatu

Otevřete Messenger a rozklikněte si libovolnou konverzaci. Poté v horní části obrazovky klikněte na jméno či přezdívku uživatele a klikněte na záložku Emoji. Objeví se seznam pro vybrání emoji, kde opět najděte emoji měsíce ve tvaru obráceného písmena C. Po nastavení se vraťte zpět do okna chatu a v pravé části obrazovky emoji zašlete. Přes celou obrazovku by se měly objevit měsíce a měla by se zobrazit informace o tom, že si můžete v nastavení aktivovat tmavý režim.

Co dělat, když se tmavý režim nezobrazí?

Pokud se vám tmavý režim nechce zpřístupnit, tak zkuste provést následující:

  • Ujistěte se, že máte Messenger aktualizovaný na nejnovější verzi 204.0
  • Zkuste Messenger vypnout a zapnout (zobrazte si přehled aplikací a přejetím prstu zdola nahoru aplikaci zavřete)
  • Pokud se ani přesto tmavý režim nezpřístupní, vyzkoušejte Messenger odinstalovat a znovu nainstalovat

Aktivace tmavého režimu

Pro aktivaci tmavého režimu už se stačí přepnout na hlavní stránku Messengeru a v pravé horní části aplikace kliknout na vaši profilovou fotografii. Zde už stačí přepnout switch Tmavý režim do aktivní polohy.

Související články

Dnes nejčtenější