Zavřít reklamu

Nedávno představené Apple Watch Series 4 přinesly hned několik velmi zajímavých vylepšení v čele s větším displejem, elektrokardiogramem či schopností detekovat pády uživatelů. Ty jsou Apple Watch schopny rozpoznat díky novému gyroskopu a akcelerometru, kterým je Apple osadil. Díky tomu by měly pády rozpoznat a v případě potřeby zalarmovat pomoc, což se může hodit především nemocným či starším lidem. Jak dobře ale tato novinka vlastně funguje?

Přesně na tuto otázku se pokusili odpovědět youtubeři z kanálu What’s Inside?, kterým se podařily Apple Watch získat hned první den prodejů a následně je řádně otestovat. Vypravili se tedy do zábavního parku plného trampolín a děr vyplněných molitanem, které přímo vybízí k různým pádům. Testy však ukázaly, že pády na jiný než tvrdý povrch hodinky rozpoznat nezvládají. Pády musí být navíc poměrně razantní, aby je hodinky zaznamenaly, což je lehce limitující. 

Pokud hodinky pád rozpoznají, funkce pro přivolání pomoci vám nabídnou zhruba po patnácti vteřinách. Nejprve je ale detekci pádu potřeba povolit v nastavení v aplikaci Watch na vašem iPhonu, která vás upozorní, že při aktivaci se může detekce pádu u aktivních lidí častěji spouštět, jelikož některé jejich pohyby mohou hodinky vyhodnotit právě jako pád. 

Ačkoliv jsou první testy vcelku pozitivní a ukazují, že hodinky pády na tvrdou zem rozpoznají, dá se očekávat, že se tuto funkci Apple pokusí co nejvíce dopilovat pomocí softwarových aktualizací. I detekce pádů na jinou než tvrdou zem by totiž mohla být pro mnohé uživatele prospěšná. 

fall-detection
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější