Zavřít reklamu

Jednou z nejlepších novinek Apple Watch Series 4 je bez pochyby EKG, díky kterému budou uživatelé těchto hodinek znát své zdraví daleké lépe, než kdy předtím. Drobnou kaňkou na této novince je však fakt, že bude zprvu dostupná pouze v USA. Nicméně Apple nelení a jedná i s dalšími státy, ve kterých musí kvůli EKG získat potřebná povolení pro prodej. A jak se zdá, jednání probíhají minimálně v jednom případě úspěšně. 

Podle dostupných informací Apple nyní spolupracuje s kanadskou Health Canada, což je vládní agentura s pravomocemi srovnatelnými s americkým úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. Právě od ní totiž potřebuje dostat potřebná povolení pro spuštění EKG v Kanadě. Datum spuštění této funkce sice ještě není pro Kanadu stanoveno, žádné dlouhé průtahy by ale podle dostupných informací nastat neměly. 

Takto nové Apple Watch Series 4 vypadají:

Dá se očekávat, že se podpora EKG na hodinkách rozšíří v následujících měsících i do mnoha dalších zemí. Vše ale bude samozřejmě záviset především na jejich legislativě, která může celý proces značně pozdržet. Snad se tedy dočkáme příchodu této skvělé vychytávky v dohledné době i u nás. 

apple-watch-ecg1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější