Zavřít reklamu

Po včerejším shrnutí recenzí nových iPhonů XS a XS Max jsou dnes na řadě Apple Watch Series 4. Největší světová média tyto chytré hodinky samozřejmě dostala od Applu s předstihem. Mohou tak zveřejnit svoje hodnocení ještě před tím, než se spustí prodej na nejvýznamnějších světových trzích. Obecně jsou recenze poměrně odlišné od těch na nové iPhony. Ty recenzenti sice chválí, ale majitelé iPhonu X se prý s upgradem nemusí zabývat, protože za vydané peníze nedostanou téměř žádnou přidanou hodnotu a ostatním uživatelům starších modelů radí ještě počkat na model XR. A hodinky? Ty naopak přináší mnoho novinek, které za jejich nákup či výměnu za starší model opravdu stojí.

Možná nejkritičtější recenzi si Apple Watch odnesly od Charlieho Warzela ze serveru Buzzfeed. Pochvaloval si sice směr, kam hodinky směřují –  působí totiž podle něho jako produkt budoucnosti, avšak stále trochu nedotažený. A to i přesto, že vyzdvihl nové funkce, větší displej a elegantní design. I po otestování prý bude dávat přednost svým hodinkám Garmin Fenix 5x.

Portál Hodinkee.com  je online magazínem zaměřeným na recenze a nejrůznější články ze světa hodinek. V naprosté většině případů se však věnují klasickým mechanickým hodinkám, takže je zajímavé, jak se na nové technologie, které do tohoto odvětví vstupují, dívají. Apple Watch Series 4 podle nich představují ten pravý model pro vyzkoušení chytrých hodinek. Podle jejich slov mají ambici přesvědčit mnoho uživatelů klasických hodinek, že i tento typ hodinek by pro ně byly zajímavou volbou. Vyzdvihují schopnost Apple Watch změnit vaše chování a návyky k lepšímu. Podle recenze nemají potenciální zákazníci chtít vyměnit své oblíbené hodinky za Apple Watch, ale mají je pouze přidat do své sbírky a nosit je na ty správné příležitosti.

Independent je dalším velkým portálem, který si na Apple Watch posvítil. Stejně jako výše zmíněné recenze, i tato radí, že je správný čas pořídit tyto jablečné hodinky. Jedná se podle recenzenta o největší skok mezi jednotlivými generacemi. Pochvaluje si jejich vzhled, ale také rychlost a kvalitu barev na displeji. Oproti Series 3 vynikne krásný design díky úzkým rámečkům kolem displeje a zakřiveným obrysům. Samozřejmostí je i pochvala pro zdravotní a fitness funkce.

Dále se svým hodnocením přispěchal The New York Times, který také pěl chválu. Pouze radí s obezřetností, pokud by Series 4 měly být vaše první chytré hodinky, nebo pokud přecházíte ze Series 3. Pro první zmíněnou skupiny je podle této recenze výhodnější vyzkoušet předchozí generaci, kterou mohou sehnat za slušnou cenu. Majitelé Series 3 by si zase měli koupi promyslet kvůli tomu, zda jim nové funkce a větší displej stojí za upgrade. Jinak recenzent samozřejmě chválí veškeré novinky od displeje, přes rychlejší práci celého systému až po zdravotní funkce.

Abychom zabrousili i do světa sportu, je tu recenze webu Runner´s World, který je zaměřen na běhaní a vše kolem něj. Zde velmi vychvalují funkce nového watchOS 5 a hardware Series 4. Jejich kombinace je prý skvělá a konečně jde o komplexní řešení pro běžce. Nicméně pro mladé lidi bez zdravotních problémů prý zcela dostačují i předchozí Series 3. Díky novému operačnímu systému lze poslouchat podcasty, což je pro mnoho běžců skvělou zprávou. Stejně tak recenzent chválí funkci automatického zapnutí i vypnutí aktivity. Pro ty, kteří běhají delší tratě je navíc velmi užitečná i funkce upozornění na rychlost. Předem si nastavíte, jakou rychlost chcete udržovat a hodinky vás upozorní, pokud běžíte moc rychle či pomalu. Takže běžci, volba je jasná.

Poslední v zástupu recenzí je klasický technický web TechCrunch. Podle tohoto zhodnocení se jedná o nejlepší chytré hodinky, které sice nepřináší revoluci, ale menší vylepšení na všech frontách. Recenzent opět vyzdvihuje schopnost hodinek rozpoznat aktivitu a zapnout tak měření. Dále samozřejmě chválí větší displej, který oceníte především při čtení delšího textu. Series 4 tak prý nejsou nutností pro každého, ale jsou dostatečně kvalitní s tolika novými funkcemi, že udrží jablečné hodinky na první pozici mezi ostatními chytrými hodinkami.

Jak tedy shrnout všechny recenze Apple Watch Series 4? Podle drtivé většiny z nich se jedná o perfektní zařízení se skvělým displejem a mnoha užitečnými funkcemi. Mnoho z recenzentů se také shoduje v tom, že některým uživatelům by mohly stačit předchozí Series 3, které toho také nabízí mnoho a dají se sehnat za příznivější cenu. Avšak Series 4 se zkrátka povedly a Apple dál drží prvenství na poli chytrých hodinek. Na tom se shodují nejen technicky zaměřené stránky, ale i ty, které se specializují na hodinky obecně, případně na sport.

aw 4

Dnes nejčtenější

.