Zavřít reklamu

Jak jistě víte, tak u novějších jablečných telefonů, počínaje plusovou verzí iPhone 7, můžete fotit portrétové fotografie. O portrétové fotografie se stará druhá čočka vaší zadní kamery, v případě iPhonu XR dochází k softwarovému dopočítávání. Portrétové fotografie můžete využít například při fotografování osob a různých objektů. Pozadí za objektem v popředí se tak rozostří a vy můžete na fotografii upozornit právě na onen objekt v popředí. Věděli jste však, že existuje možnost, jak můžete jednoduše portrétové fotografie pořídit i na starších iPhonech, které disponují pouze jednou čočkou?

Všechno se to děje pomocí aplikace, kterou většina z vás používá každý den. Možná byste to nečekali, ale možnost focení portrétových fotografií můžete získat přímo v aplikaci Instagram. Bohužel, v případě Instagramu však můžete fotit pouze osoby. Pořád je to ale lepší, než nic. Pojďme se tedy společně prostřednictvím dnešního návodu podívat na to, jak na starších iPhonech fotit portrétové fotografie.

Jak fotit portrétové fotografie se staršími iPhony

Jak už jsem zmínil v odstavci výše, tak celý proces se bude odehrávat v aplikaci Instagram. Je tedy nutné, abyste měli aplikaci nainstalovanou, a abyste byli přihlášeni k vašemu instagramovému účtu. Otevřete tedy Instagram a v levém horním rohu aplikace klikněte na ikonu fotoaparátu. Poté se v dolním menu přesuňte do možnosti Zaostření. Nyní už stačí pouze následovat instrukce, které vám Instagram dá. Pokud jste tak ještě neučinili, tak vás nejprve vyzve, abyste našli tvář. Pokud je vše v pořádku, Instagram ji automaticky rozezná a vy můžete fotit. V opačném případě vás vyzve k tomu, abyste šli blíže. Po vyfocení fotografie si ji pomocí tlačítkalevém dolním rohu můžete uložit do vašeho zařízení.

Osobně vlastním iPhone XS, tudíž jsem tuto funkci nijak využíval. O možnosti fotit portrétové fotografie mi řekla má přítelkyně, která vlastní starší iPhone 6s. Po prozkoumání jsem zjistil, že portrétové fotografie jsou doopravdy pěkné a jde vidět, že si Instagram s touto funkcí doopravdy vyhrál. Když se chce, tak jde opravdu všechno. Proto se mi nabízí otázka, zdali onen portrétový režim není doopravdy jen marketingový trik, abyste si koupili novější zařízení.

instagram_portret_fb

Dnes nejčtenější

.