Zavřít reklamu

Apple mi v poslední době dělá opravdu radost. Osobně jsem se už několikrát dostal do situace, kdy jsem v aplikaci nebo nějaké hře klikl omylem na možnost pro zakoupení předplatného. Po kliknutí se ihned zobrazí možnost pro zaplacení. V tu chvíli došlo k uvědomění a můj iPhone jsem vždy odstrčil daleko od mě, aby nedošlo k autentizaci pomocí Face ID, a tím i k potvrzení nákupu. S největší pravděpodobností to vypadá, že si uživatelé na tento postup stěžovali. Apple se tedy rozhodl zasáhnout a do operačního systému iOS implementoval novou funkci, která má na zakoupení předplatného upozornit dalším oznámením.

Jak už jsem zmínil, tohle oznámení se objeví tehdy, kdy se rozhodnete zakoupit si předplatné nějaké aplikace. V minulosti byl postup takový, že jste kliknuli na tlačítko pro zakoupení, dvakrát jste stiskli postranní tlačítko, a poté jste se autorizovali pomocí Face ID. Ihned potom došlo k zakoupení předplatného. Nyní to funguje tak, že se ještě za poslední krok přidá poslední notifikace, kterou musíte jako dodatečné potvrzení potvrdit. Do této doby ještě pořád můžete zakoupení předplatného zrušit. Na celý aktualizovaný proces zakoupení předplatného se můžete podívat v galerii níže:

Dodatečného potvrzení si jako jeden z prvních všiml David Barnard, který se o tuto informaci podělil na svém Tweeteru. Pomocí dodatečné notifikace dojde ke znemožnění zakoupit si nevědomky nějakou formu předplatného, na čemž vydělávaly některé podvodné aplikace. V některých aplikacích stačilo doopravdy jen špatně kliknout a neštěstí bylo na světě. Největším problémem bylo kupování předplatného na zařízeních s Touch ID. Při potvrzování totiž stačilo položit prst na plochu Touch ID. Někteří uživatelé při potvrzování Touch ID stiskli, aby  se dostali na domovskou obrazovku, ale místo toho předplatné potvrdili. U Face ID je tento krok naštěstí pojištěn ještě dvojitým stisknutím postranního tlačítka. V obou případech je však dodatečná notifikace velice užitečná.

predplatne_nove_fb

Dnes nejčtenější

.