Zavřít reklamu

Nejsou to jen smartphony od Samsungu, které jsou již řadu let označovány za největší soupeře či dokonce vrahy iPhonů. O stejný titul totiž usiluje prakticky od prvního vydání telefonu Pixel i Google, kterému dávali v minulosti mnozí analytici velké naděje, že by se mu mohlo sesazení iPhonu z trůnu pro jeden z nejoblíbenějších smartphonů světa skutečně podařit. Průzkumy však ukazují, že je opak pravdou. 

Líbí se vám Pixely od Googlu?:

S velmi zajímavým průzkumem se nyní vytasila společnost Counterpoint Research, která analyzovala především prodejní data v USA – čili domovině Applu i Googlu. Z jejich dat je patrné, že na Google Pixel přešel v minulosti méně než jeden z pěti jablíčkářů. O jakémkoliv usmrcení iPhonu ze strany Pixelu se tedy v žádném případě mluvit nedá. Naopak skoro až neuvěřitelných 80 % uživatelů, kteří si zakoupili Google Pixel 3, vlastnili dříve telefon s Androidem z dílny jiného výrobce – převážně Samsungu a Motoroly. Právě to je však poměrně zvláštní .

Pokud si vybavujete marketingové kampaně Googlu, zřejmě si i vybavíte, s jakými telefony své Pixely srovnával. Proti sobě totiž naprosto vždy stál Pixel s iPhonem a to jak v různých testech, tak i například při různých prezentacích, kdy dával Google iPhone za příklad špičkového smartphonu, který jeho Pixel překonává. O nadvládu ve světě Androidu však alespoň podle svého marketingu nikdy příliš nestál. Ostatně, kdyby ano, do porovnání proti svému smartphonu staví Samsungu, Huaweie, OnePlus či Xiaomi. 

Vrah iPhonů? Někdo zcela jiný

Možná ještě zajímavější je pak to, že mnohem větším “vrahem iPhonů” v porovnání s Pixelem jsou třeba smartphony od OnePlus. Konkrétně pro pořízení modelu 6T se podle průzkumu rozhodlo asi 16 % uživatelů, kteří dříve vlastnili iPhone. A to bez masivní reklamní kampaně, která by právě iPhony jakkoliv v porovnání s OnePlus 6T shazovala. Ve výsledku tak mohla být snaha Googlu o propagaci svého smartphonu na úkor iPhonu spíše kontraproduktivní. 

V tuto chvíli se samozřejmě nedá říci, jak se bude situace na trhu se smartphony vyvíjet v budoucnu. Faktem však je, že Google svými Pixely zatím svět příliš neoslnil, nepočítáme-li velmi dobré fotoaparáty. Po designové stránce však podle mnohých uživatelů na vlajkové lodě předních výrobců smartphonů stále ztrácí a nic nenasvědčuje tomu, že by se měl tento “trend” v budoucnu výrazně změnit. 

Související články

Dnes nejčtenější