Zavřít reklamu

Pokud náš magazín sledujete dlouhodobě, jméno Warren Buffett vám rozhodně není cizí. Jedná se totiž o jednoho z největších akcionářů Applu, který je ve světě velmi uznávaný i za své neuvěřitelně přesné předpovědi vývoje trhu. Tento “věštec z Omahy”, jak je Buffettovi přezdíváno, se do komentování Applu a jeho pouští poměrně často, přičemž většinou je jeho hodnocení pozitivní. V novém rozhovoru pro CNBC, který se týká nově představených služeb, však už tak pozitivní nebyl. 

Buffett v minulosti svět zaujal například výroky o tom, že se mu iPhony zdají levné a klidně by je ještě zdražil. A k tomuto poměrně kontroverznímu výkonu nyní přibude další. Apple je totiž podle něj v pozici, díky které si nyní chybu nebo dvě klidně dovolit může. Nenaplnění očekávání z Apple News+ či Apple TV+ by tudíž ve výsledku tolik vadit nemuselo. 

Buffett má obavy hlavně z toho, že zábavní průmysl, do kterého se Apple chce nyní po hlavě vrhnut hlavně službou News+, je plný tvrdé konkurence, přes kterou může být prosazení se velmi těžké. Pracují v něm navíc skutečné špičky ve svém oboru s obrovským zdrojem peněz, který mohou zužitkovat prakticky jen k tomu, aby diváka přinutili jejich pořady sledovat déle. Otázkou však je, zda bude Apple schopen do tohoto rozjetého vlaku naskočit bez větších zkušeností. “Osobně bych tuto hru hrát nechtěl,” ukončil Buffet polemizování o službě. 

Nechme se tedy překvapit, jak si nakonec čerstvě představené služby povedou. Očekávání analytiků se totiž diametrálně rozchází. Až čas tak ukáže, zda se Apple v tomto ohledu trefil takříkajíc do černého, či zda se jedná naopak o přešlap. I kdyby však Apple neuspěl, Buffett se zřejmě svých akcií nezbaví.

Warren Buffett fb

Dnes nejčtenější

.