Zavřít reklamu

Pokud náš magazín sledujete pravidelně, jméno Warren Buffett vám rozhodně nebude cizí. Jedná se totiž o jednoho z nejuznávanějších investorů světa, který i přes počáteční nedůvěru do Applu v posledních letech prostřednictví své investiční společnosti Berkshire Hathaway investoval nemalé peníze v rámci nákupu jeho akcií. Věštec z Omahy, jak se Buffettovi za jeho neuvěřitelně přesné ekonomické předpovědi přezdívá, se dokonce nechal v minulosti několikrát slyšet, že by bylo moc rád, kdyby se mu jednoho dne podařilo skoupit veškeré akcie Applu. Regulační orgány však nyní odhalily, že s nákupem rozhodně nespěchá – ba naopak. 

V minulých měsících Buffet nakupovat akcie Applu skutečně ve velkém, přičemž ještě nedávno jich spolu s Berkshire Hathaway vlastnil na 252,5 milionů. Podle Reuters, kteří si zprávy regulátorů všimli jako první, však nyní počet akcií mírně snížil – konkrétně na 249,6 milionu kusů. Přestože se může zdát tento pokles pro běžného smrtelníka takřka neuvěřitelný, jedná se o pouhé jednoprocentní snížení počtu. Rozhodně se tak nedá mluvit například o tom, že by Buffett již Applu nevěřil a horentně se svých akcií zbavoval. 

Co se týče hodnoty Buffettových akcií Applu, ta se nyní pohybuje okolo 40 miliard dolarů. Poměrně zajímavé však je, že ještě před propadem hodnoty společnosti se jejich cena pohybovala kolem 57 miliard dolarů. Buffetův podíl v Applu je pak přibližně pětiprocentní, tedy relativně zanedbatelný. 

Jak už jsem psal v úvodu, Buffett Apple takřka bezmezně věří a je proto prakticky jasné, se v následujících měsících rozhodne svůj počet jeho akcií ještě rozšířit a to i přesto, že se kalifornskému gigantu nyní příliš v prodejích jeho telefonů nedaří. V minulosti se totiž nechal již několikrát slyšet, že je díky obří oblibě kalifornského giganta u zákazníků investice do něj na rozdíl od konkurenčních společností prakticky bezstarostná.

Související články

Dnes nejčtenější