Zavřít reklamu

Zatímco v létě byli akcionáři Applu díky jeho obří hodnotě v sedmém nebi, poslední týdny jim naopak spíše přidělávají vrásky na čelech. Hodnota kalifornského giganta se totiž kvůli údajným neúspěchům při prodejích jeho produktů strmě propadá a s ní samozřejmě i jeho akcie. Právě to výrazně pocítil i velmi uznávaný investor Warren Buffett. 

Věštec z Omahy, jak se Buffettovi pro jeho neuvěřitelně přesné predikce přezdívá, se ještě před pár lety investicím do technologických společností vyhýbal. Později se však spolu se svou investiční společností  Berskhire Hathaway k nákupu akcií Applu a dalších podobně zaměřených společností přeci jen odhodlal, díky čemuž se mu podařilo vydělat nemalé peníze. O spoustu z nich však nyní kvůli propadu hodnoty akcií přišel. 

Když Tim Cook minulý týden oznámil, že Apple v uplynulém čtvrtletí očekává o poznání nižší tržby, než se kterými počítal ještě před pár měsíci, hodnota jeho akcií se propadla o 10 %. Hodnota Buffettova podílu se tak rázem propadla zhruba o 4 miliardy dolarů, tedy asi devadesát miliard korun.

Applu věří

Přestože je pro běžného smrtelníka ztráta devadesáti miliard korun prakticky nepředstavitelná, Buffett si z ní podle všeho těžkou hlavu nedělá a Applu i nadále věří. V nedávném rozhovoru pro CNBC totiž řekl, že výkyvy jsou na akciovém trhu normální. O budoucnost Applu se tedy není třeba strachovat, Cook je totiž dle Buffetta velmi dobrý manažer. Z Warrenových slov je tak patrné, že by se dalšímu nákupu akcií Applu nebránil a svou dosavadní sbírku 250 milionů akcií by naopak rád rozšířil. Ostatně, není to tak dlouho, co se nechal slyšet, že by nejraději měl veškeré akcie Applu sám pro sebe. 

Warren Buffett fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější