Zavřít reklamu

Analytická společnost Counterpoint Research zveřejnila velmi zajímavou studii, podle které sluchátka AirPods suverénně kralují trhu s bezdrátovými sluchátky. Jejich podíl tvořil v posledním čtvrtletí loňského roku totiž neuvěřitelných 60 procent. Již v minulosti jste si na našem magazínu mohli přečíst podobný výzkum od stejné společnosti, který se však soustředil pouze na nejpreferovanější bezdrátová sluchátka. Nyní však není žádným překvapení, že se na první příčce opět objevily všemi milované AirPody.

Tohoto nového úspěchu by si měl Apple velmi vážit, jelikož se do hry začínají prodírat i kvalitní produkty od konkurence. Největší pozor by si měl kalifornský gigant podle analytiků dávat na značky jako jako JLab a QCY, které začínají být mezi lidmi čím dál více populární, ačkoliv na tuzemském trhu o nich zatím víme pramálo. Co se týče prémiových modelů, vcelku velkým hráčem jsou sluchátka Gear IconX od Samsungu, a nebo Jabra Elite Active 65t.

Mohlo být líp

Poměrně zajímavé je, že čísla mohla být podle analytiků ještě lepší. Mnoho lidí však v uplynulém roce čekalo na příchod AirPods 2. generace, kvůli čemuž se jejich podíl na trhu zastavil na konci roku na „pouhých“ 60 procentech. Podle nové studie se totiž prodej bezdrátových sluchátek AirPods v posledním čtvrtletí zastavil na 12,5 milionech, což je méně, než se mezi analytiky očekávalo očekávalo. Samozřejmě není pro nikoho žádným překvapení, že trh opět ovládla celá Severní Amerika. Ze všech aktivních AirPodů se totiž téměř jedna čtvrtina nachází ve zmiňované lokalitě.

V průzkumu se na druhé pozici umístila bezdrátová sluchátka značky Jabra a třetí příčku si odnesl Samsung. V budoucnu taktéž můžeme očekávat, zdali se uchytí nedávno představená sluchátka od Samsungu s názvem Galaxy Buds. Pokud vás nová generace sluchátek AirPods oslovila, avšak stále nad případnou koupí váháte, můžete si přečíst jejich podrobnou recenzi přímo na našem webu.

airpods-1-airpods-2-fb

Dnes nejčtenější

.