Zavřít reklamu

O bezdrátové nabíječce AirPower je v posledních dnech opět hodně slyšet. Po pondělním představení iPadů, úterním příchodu vylepšených iMaců a středečních AirPods 2 totiž svět očekával spuštění jejích prodejů včera krátce po poledni. Nic takového se však nestalo, což mnohé uvedlo do rozpaků. Nyní se na světlo světa dostaly další poměrně zajímavé informace, které poodhalují zákulisí tohoto produktu. 

Přestože Apple představil AirPower již v září roku 2017, o ochranou známku na název AirPower si měl dle dostupných informací přímo od příslušných úřadů zažádat až v létě loňského roku. Jeho záměr však překazila společnost Advanced Access Technologies, která si o ochrannou známku na tento název zažádala dříve. Kalifornský gigant se tak de facto dostal do situace, kdy jeho představený produkt nesl název, na který neměl svým způsobem právo. Apple tak začal proti Advanced Access Technologies bojovat a jak se zdá, nakonec slaví výhru. Vypadá to totiž, že obě společnosti nakonec zakopaly válečnou sekyru a dohodly se na odkupu ochranné známky Applem. Pokud tedy nyní kalifornský gigant svou nabíječku představí, nemusí se obávat toho, že by se kvůli jejímu názvu dostal do potíží. 

Celá zápletka okolo názvu je sice skutečně zajímavá, pro Apple však rozhodně není neobvyklá. V minulosti se totiž již mnohokrát ukázalo, že si s různými patenty a ochrannými známkami jiných společností příliš hlavu neláme a když si myslí, že jsou pro jeho produkty či služby vhodné, jednoduše po nich sáhne. Jako doma se tak tím pádem cítí i při následných soudních tahanicích. Ostatně, kolem patentů se točí i spor s Qualcommem. 

Doufejme, že tedy nabíječka na pulty obchodů konečně v následujících dnech či týdnech dorazí a my si tak budeme moci vyzkoušet, co tak kouzelného na ní vlastně je. Zcela kriticky si však musíme přiznat, že rok a půl dlouhé čekání na ní je skutečně do nebe volající a za Steva Jobse by se zřejmě nic podobného nestalo. Apple je totiž v tomto ohledu mnohým pro smích, což by jeho otec nestrpěl. 

Dnes nejčtenější

Další články