Zavřít reklamu

V poslední době se na Facebook valí kritika doslova ze všech stran a to hlavně kvůli problémům se zabezpečením soukromí uživatelů, které bylo v uplynulých měsících kvůli spoustě bezpečnostních chyb v ohrožení. I proto spousta mladých lidí ve věku 12 až 34 let, z „knihy tváří“ odešla a našla si zalíbení u konkurence.

Naopak lidé starší pětapadesáti let zaznamenali dle grafů společnosti Edison Research, která se v průzkumu The Infinite Dial 2019 zabývala popularitou sociálních sítí ve Spojených státech amerických, oproti předchozím rokům značný, poměrně nezvyklý nárůst. Z těchto grafů můžeme nadále vyčíst, že Facebook oproti roku 2017 ztratil okolo patnácti milionů tamních uživatelů, což je asi o 41 % lidí více, než kolik má naše republika. Tito „odpadlíci“ si zrušili svůj účet a během doby dvou let se na něj již nepřipojili.

Největší konkurent je Instagram

Největší konkurence této sociální síti tvoří mezi mladými populární Instagram, Snapchat, a nebo třeba Pinterest. Pro příklad takový Instagram se za poslední čtyři roky dokázal stát daleko populárnějším a dalo by se říci, že přesně on stojí za úbytkem uživatelů Facebooku.

Prohlédněte si popsané grafy v galerii níže:

Úpadku Facebooku se kvůli jeho problémům nemůžeme divit. Ostatně, vsadím se, že i vy kolem sebe vidíte, jak Facebook postupně upadá a to jak po stránce uživatelů, tak obsahu. A jak jste na tom vy? Trávíte na Facebooku spoustu času, nebo jste oddaní jiné sociální síti?

facebook logo

Související články

Dnes nejčtenější