Zavřít reklamu

Včera večer utnul Apple rázně veškeré spekulace o tom, zda i tento rok uspořádá svou tradiční březnovou Keynote. Krátce po dvacáté hodině totiž rozeslal médiím pozvánky, které je právě na první letošní prezentaci zve. Ta se uskuteční za necelé dva týdny – konkrétně 25. března – v Divadle Steva Jobse od 18 hodin středoevropského času.  

Na našem magazínu jste se mohli o tomto tématu dočíst v minulých týdnech velkou spoustu článků, ve kterých jsme dopodrobna rozebírali produkty, které by měl Apple na své první Keynote představit. Vzhledem k tomu, že je její konání již oficiálně potvrzeno, však určitě nebude od věci si seznam produktů, které se na ní pravděpodobně ukáží, zrekapitulovat. 

iPad 7. generace

O příchodu nástupce levného 9,7” iPadu 6. generace se spekuluje zhruba od druhé poloviny prosince. Právě v tuto dobu totiž začaly na světlo světa pronikat první větší úniky, které jeho brzký příchod zvěstovaly a prozrazovaly mimo jiné to, že se novinka dočká mírného zvětšení displeje. Kromě toho bychom se však u tohoto produktu žádné další “revoluce” dočkat neměli. Designově by totiž měl vycházet z klasických rámečkových iPadů, zabezpečení by měl zajišťovat Home Button s Touch ID a o připojování sluchátek se i této generace postará klasický 3,5 mm Jack konektor. 

Co se pak týče útrob zařízení, není pochyb o tom, že jej Apple osadí procesorem výkonnějším než jeho předešlou generaci. Dále bychom se u něj měli dočkat i navýšení RAM paměti, kterou by uživatelé mohli ocenit při používání náročnějších aplikací. Samozřejmostí je pak podpora Apple Pencil či vylepšení fotoaparátu, který by ale měl zůstat zarovnán se zády. 

iPad mini 5

Revoluci nečekejte ani u iPadu mini 5. Tento drobeček by totiž též neměl přijít po designové stránce téměř s ničím novým. Největší změnou by měly projít záda u LTE verze, která již nebude “zdobit” velký plastový kryt antény, ale pouze drobný plastový pruh, jako je tomu u iPadů Pro. Alespoň tak tedy hovoří uniklé fotografie ze začátku letošního roku. 

I u nového “miniho” lze samozřejmě očekávat výkonný procesor, navýšení RAM, vylepšení fotoaparátu a zachování 3,5 mm Jack konektoru. Milovníky Touch ID pak potěší to, že ani tento model o tento ikonický prvek nepřijde a to hlavně kvůli cenové úspoře. Novinka by totiž měla být dle dostupných informací levnější než iPad mini 4. Oba nové iPady by se tak mohly prodávat za shodnou cenu, která je odhadována na 8990 korun – tedy na cenu shodnou s tou, za kterou Apple prodává nynější iPad 6. generace. 

AirPods 2

Příchod druhé generace sluchátek AirPods předpovídají mnozí analytici již pěkných pár měsíců. S ohledem na to, jak skvělé prodeje zažívá jejich první generace, se však není čemu divit. Jsou to totiž právě AirPody spolu s Apple Watch, které táhnou kategorii “Nositelná elektronika” v Applu vzhůru a meziročně překonávají své rekordy. Kalifornský gigant tak bude zajisté chtít obří prodeje udržet co nejdéle a toho nedocílí jinak, než právě představením nové verze. 

Co by měla druhá generace AirPods nabízet? Je toho hodně, avšak podle dostupných informací nelze ani jednu z novinek označit za naprostou revoluci, která by stávající majitele první verze donutila k jejich nákupu. Dočkat bychom se totiž měli například možnosti zaktivovat Siri pouhým pokynem namísto poklepání, určitého stupně voděodolnosti, zlepšení zvuku, prodloužení výdrže baterie či možnost dobíjet je bezdrátově díky novému nabíjecímu pouzdru. Spekuluje se sice i o senzorech pro monitorování zdraví, avšak příchod podobného vylepšení se zdá být nyní skutečně velmi nepravděpodobný. U tohoto produktu se tak stejně jako u předešlých dvou připravme spíše na minoritní upgrade, který potěší, ale zřejmě nenadchne. 

AirPower

Je vůbec potřeba o tomto produktu psát další řádky? Myslím, že ne. Na tuto bezdrátovou nabíječku z dílny Applu totiž čekáme již od jejího prvního představení v září roku 2017. Kalifornský gigant sice slíbil, že jí na pulty obchodů dodá v průběhu roku 2018, avšak to se evidentně nezdařilo. Zdroje valné většiny analytiků však jednohlasně tvrdí, že AirPower již je hotov, hromadně se vyrábí a na pulty obchodů dorazí co nevidět. A kdy jindy jej tedy “re-představit”, než právě na první letošní Keynote? Tím spíš, když si už další čekání nemůžete dovolit, ale jedná se o produkt, který by si zasloužil víc, než jen představení strohou tiskovou zprávou. 

Pro méně znalé čtenáře jen připomenu, že AirPower je speciální bezdrátová nabíječka, která dokáže nabíjet až tři zařízení bez ohledu na to, jak je na ní umístíte. Všechna zařízení by navíc měla být dobíjena maximálním možným výkonem, přičemž Apple již několikrát naznačil, že díky AirPower budou jeho produkty nabíjeny rychleji než běžnými nabíječkami. 

iPod touch 7. generace 

Jako nereálný se v tuto chvíli nezdá ani příchod iPodu touch 7. generace. I tento produkt, který již mnozí z nás považovali za mrtvý, se totiž dle dostupných informací má již v brzké době dočkat nové verze. Ta by se měla od stávajícího čtyři roky starého modelu zásadně lišit a to jak velikostí, tak i designem. Analytici předpovídají odstranění Home Buttonu a vsazení na “bezrámečkový” design, díky kterému by měla být konzumace her a filmů z něj více než příjemná. Novinka by se měla navíc prodávat za velmi příznivou cenu, díky čemuž by mohla být zajímavá pro velké množství jablíčkářů. 

Divoká karta: iPhone SE 2 

Ano, příchod druhé generace iPhonu SE je velmi nepravděpodobný a ano, jsme si toho moc dobře vědomi i my v redakci. Na druhou stranu, v poslední době se objevují poměrně zajímavé informace o tom, že Apple přeci jen s uvedením tohoto smartphonu koketuje. A kdy jindy jej uvést, než tři roky po uvedení jeho první generace? iPhone SE totiž spatřil světlo světa už 21. března 2015. Kdyby Apple SE 2 skutečně představil, s největší pravděpodobností by se nejednalo o nic revolučního, ale jen o jakési oživení mrtvoly s lepšími “vnitřnostmi” – tedy procesorem a popřípadě RAM. I tak byste ale raději s jeho příchodem počítat neměli a později jej v ideálním případě brát jako příjemné překvapení. 

Jak tedy můžete sami vidět, hardwarových novinek je nachystáno na první letošní Keynote skutečně dost. Poměrně zajímavé věci si pro nás ale Apple podle všeho chystá i po stránce softwaru. Novinky “z této strany barikády” si podrobně rozebereme v dalším článku, který pro vás již nyní chystáme a v průběhu dnešního odpoledne jej na Letem světem Applem zveřejníme. 

Související články

Dnes nejčtenější