Zavřít reklamu

Nadšení z EKG u nejnovějších hodinek Apple Watch 4 opadlo u mnohých z nás hned poté, co jsme zjistili, že se bude ještě hodně dlouho jednat o exkluzivitu Spojených států. Povolení používání EKG na Apple Watch i v jiných státech totiž záleží na povolení lokálních zdravotních institucí a přesně tohle je důvod, proč je prozatím funkce dostupná jen v USA. Toto omezení lze sice obejít tak, že si v USA hodinky zakoupíte a následně můžete EKG měřit kdekoliv na světě, avšak i to se již brzy změní.

Limity EKG na Apple Watch:

Než začnete EKG používat, je nutné si v iPhonu projít jakýmsi tutoriálem, který vám řekne co a jak, plus musíte zadat osobní informace o sobě. V tomto procesu bychom se ale v iOS 12.2 měli dočkat změn. Jablečná společnost nechce jednoduše porušovat zákony, a tak zavede kontrolu polohy při vyplňování tohoto dotazníku. Poloha jednoduše zjistí, jestli se nacházíte na území Spojených států. Pokud tomu tak není, tak vás k nastavení EKG nepustí. To samé platí tehdy, pokud se pokusíte EKG nastavit bez SIM karty. V tomto případě se na obrazovce objeví další upozornění, ve kterém stojí, že nelze EKG na hodinkách aktivovat. To s největší pravděpodobností naznačuje na fakt, že se budou používat data o vaší lokací ze SIM karty, nikoliv z GPS vašeho iPhonu.

Otázkou zůstává, zdali bude nutné provést pouze tento krok na území Spojených států, anebo jestli bude EKG stále průběžně kontrolovat, kde se nacházíte. Nejlepší formou by samozřejmě bylo rozšíření funkce EKG i do ostatních států a nejlépe i do České republiky. Když však vezmeme v potaz, jak dlouho trvalo Apple Pay, než bylo v naší zemi k dispozici, tak je dost možné, že se ani nedočkáme. Možná v příští pětiletce.

Související články

Dnes nejčtenější