Zavřít reklamu

Po představení Apple Watch Series 4 se nejvíce mluvilo o funkci měření EKG. Ta je opravdu revoluční a posouvá tak vnímání hodinek od Applu spíše na zdravotnické zařízení, které už zvládá mnoho podobných funkcí. Navíc se v budoucnu možná dočkáme další, neméně důležité novinky.

Tou by měla být možnost měřit krevní tlak pomocí 3D Touch u iPhonů a Force Touch i Apple Watch. Pro měření krevního tlaku se nejčastěji používá klasický pásek připnutý na paži, který známe všichni od svého obvodního lékaře. V budoucnu by však k zjištění této hodnoty měl stačit displej přístroje. S tímto konceptem přišel doktor Mukkmalou se svým týmem, který tvrdí, že pro zjištění tlaku krve lze využívat optické či tlakové/silové senzory, které jsou již nyní zabudovány v některých telefonech.

Apple Watch Series 4:

Dokonce tento tým lékařů vyvinul aplikaci pro iPhone, která pomocí prstů dokáže změřit krevní tlak. Avšak zatím byla tato aplikace méně přesná, při porovnání s klasickými přístroji přímo k tomu určenými. Výsledky byly velmi podobné těm, které získáte například při domácím měření přístrojem, u kterého si připnete pouze sponu na prst a neobsahuje tak klasický pásek pro navléknutí na paži. A právě díky technologii Force Touch se nabízí možnost implementování této funkce přímo do hodinek.

Dokonce se mluví i o možnosti měření hladiny cukru v krku bez nutnosti získání vzorku krve. To by znamenalo skvělou zprávu pro ty, kteří mají cukrovku a měření cukru mají na denním pořádku. Zde se však řešení v nejbližší době nedočkáme, protože zatím neexistuje způsob, jak hladinu cukru v krvi bez vzorku krve  zjistit s dostatečnou přesností. Je opravdu velmi zajímavé sledovat, jak začíná svět Apple Watch vnímat. Po měření tepu a nově i detekci pádu a měření EKG se tak možná v budoucnu dočkáme i funkcí pro měření krevního tlaku a snad i zjištění hladiny cukru v krvi.

Apple Watch

Dnes nejčtenější

.