Zavřít reklamu

Od představení Apple Watch Series 4 uběhlo již pár dní a prozatímní ohlasy jsou vesměs pozitivní. Navíc převládá názor, že toto zařízení se stává více než hodinkami a fitness řešením spíše zdravotní pomůckou. Jednou z funkcí, která tento názor potvrzuje, je detekce pádu.

V novém modelu chytrých hodinek Apple vylepšil, kromě mnoha dalších věcí, také gyroskop a akcelerometr, což jsou hlavní senzory, které funkce detekce pádu využívá. Pokud hodinky zaznamenají pohyb, který by mohl značit to, že jejich majitel upadl, začnou s odpočítáváním času. Pokud se ani po minutě člověk nezvedne, hodinky mohou rozeslat zprávu na nastavené tísňové kontakty, případně zavolají záchrannou službu.

Funkci Apple implementoval tím způsobem, že při studii mnoha pádů zjistili, že pohyb každého člověka je při pádu velmi podobný a dá se tedy celkem lehce naprogramovat jeho odhalení hodinkami. Celé to zní velmi jednoduše, ale na pozadí probíhá v procesoru S4 spousta složitých výpočtů pomocí implementovaného algoritmu, aby hodinky odhadly danou situaci pokud možno se 100% přesností.

Detekce pádu je další z funkcí Apple Watch, která může reálně někomu zachránit život. Typickým příkladem mohou být starší lidé, kteří žijí sami a trpí například častým motáním hlavy kvůli vysokému či nízkému krevnímu tlaku. Ale nejen oni. Každému z nás se může stát, že upadne v situaci, kdy není poblíž nikdo, kdo by pomohl. A při ztrátě vědomí mohou být Apple Watch tou jedinou možností, která přivolá pomoc i bez našeho přičinění.

Apple při prezentaci uvedl, že jednou z nejčastějších příčin zranění jsou právě pády. A pokud by Apple Watch pomocí detekce pádu pomohli alespoň malému procentu lidí, kterým se podobná nehoda stane, půjde opravdu o skvělou funkci. Detekce pádu bude samozřejmě přítomna ve všech variantách Apple Watch Series 4, tedy i v té bez LTE modulu. NA druhou stranu v tomto případě bude nutné, aby byl v dosahu váš iPhony, se kterým jsou hodinky propojeny, jinak žádnou pomoc zavolat nemohou.

watch detekce padu fb

Dnes nejčtenější

.