Zavřít reklamu

Jedna z nejlepších funkcí nových Apple Watch u nás nebude dostupná

Apple na včerejší Keynote představil nový model chytrých hodinek Apple Watch čtvrté generace, tedy Series 4. Hodinky se dočkaly opravdu mnoha vylepšení. Především zaujme větší displej, který nabídne mnohem pohodlnější ovládání a zobrazení více prvků na jedné obrazovce. Největší jásot si však užila nová funkce EKG, tedy elektrokardiograf. Bohužel nadšené ovace byly předčasné, jelikož tuto novinku si v Čechách a na Slovensku neužijeme.

Funkci EKG můžeme používat díky přepracované korunce, která v sobě obsahuje senzory a uživatel si tak může nechat vytvořit během 30 sekund EKG graf, který se ukládá do aplikace Zdraví. Z Apple Watch se tak čím dál více stává i zdravotnické zařízení s mnoha funkcemi, u kterých by nás ani nenapadlo, že se jich dočkáme v hodinkách. Bohužel nyní však přichází dvě nemilé zprávy.

Tou první je, že funkce nebude dostupná hned při zahájení prodeje, ale až později tento rok. Tato informace je uvedena na oficiálních stránkách Applu bez bližšího určení data jejího spuštění. To by se ještě dalo překousnout, ale bohužel i po spuštění funkce EKG ji nebudou moci využívat zákazníci mimo Spojené státy. Například britská či kanadská webová stránka Applu pro Apple Watch Series 4 vůbec nezmiňuje možnost EKG, oproti té americké, kde je samozřejmě uvedena. Informaci potvrdil i přímo Apple ve své tiskové zprávě, kde uvádí, že EKG je určeno pouze pro USA.

Takto Apple hodinky představil:

Důvodem k tomuto kroku je nutnost regulačního schválení této funkce v dalších zemích. V USA již má EKG potvrzeno De Novo klasifikací od FDA (Food & Drug Administration). De Novo je jakýsi předběžný schvalovací proces, který se uděluje novým zařízením a podle něho by se funkce EKG měla používat pouze pro informační účely a pouze osobami staršími 22 let.

Zůstává tedy zatím záhadou, zda se této funkce dočkají i další země poté, co Apple získá certifikaci i pro jiné území mimo USA. Hardwarově budou všechny modely zcela totožné a půjde tak pouze o softwarový zákaz této funkce, který nebude případně těžké odstranit.

| | Zdroj
25
Leitz

Diskuze

  S EKG to je zdravotnická technika. Ta se schvalují úplně jinak než telefon/počítač nebo hodinky. Testování je důkladné a tak trvá dlouho.
  Další věc je utajení. Tahle „drobnost“ do včerejška neunikla, nejspíš proto, že je Apple nepustil z ruky.
  Očekával bych, že pro nás bude stačit schválení na úrovni EU. Kdyby se musely schvalovat u nás extra, tak to sem přijde na Svatého Dyndy.

  Reagovat

  Škoda zůstávám u svých watch 2. Otázka je zda to nebude i hardwer. ze budou vyrábět pro USA s ekg. a po ostatní zemně bez nebo zda ekg nebude u hodinek s ltl. je to škoda ze ekg asi nebude. já bych to využil pac mam problém se srdcem. takže mne by se vyplatili a užil je plné.uvidíme snad to půjde i v EU nakonec. Kdy by někdo pak chtěl tak mé nerez watch 2 prodám 😀

  Reagovat

  Určitě to bude jen SW omezení stejného typu jako například Apple Pay atp. = Pokud nastavím u hodinek region US, tak EKG prostě bude fungovat.

  Reagovat

  Zdravím Pavle. To máte pravdu. Ale jen aby EKG nebylo jen u LTL verze. Ale ano nastavit region US. Pak by teoreticky fungovalo. Ale otazka je zda by fungovali pozdejsi aktualizace. Ale verim ze se dostanou do EU s podporou EKG. Ale uz se tesim na nejakou recenzi.

  Reagovat
  Mejor Mundo

  Apple už mě začíná sr@t a to doslovně.iOS 12 nepřinesla žádnou jazykovou verzi navíc u Siri a to už od iOS 8.1 byla čeština z části naprogramovaná.Za druhé omezené funkce pro Evropu.Proc bych měl platit stejný peníze ( ne-li víc ) za něco co neobsahuje základní verzi pro USA!?Bohuzel špatná politika Apple,zaměřuje se na Asii a Indii,což mi nepřijde strategicky dobrý tah,ikdyz cili na většinu populace,tak muže ztrácet jinde,viz cenovky.Suma sumárum Apple si zahrava,jelikož vyjde jiná generace značky pro mobilní telefony z USA a možná bude mít brzy Apple problém.

  Reagovat

  Je to super kdyz vim, ze at udelam cokoliv tak se na me apple vykasle. Ekg, watch lte, apple pay, siri. Nevadi kdyz nektera funkcionalita prijde pozdeji, ale ona za ty roky neprisla zadna regionalni krom diktovani sms v cestine.

  Reagovat

  no chtěl jsem si je ke svému Xku taky pořídit, jelikož némám ještě žádné a hlavně mě šlo právě o vylepšení zdraví což se stalo ale bohužel né unás, tudíš nemá smysl pro mě di nich investovat.

  Reagovat

  Tak ještě že jsem si přečetl tento článek, tím pádem pro mě upgrade ze 3 série na 4 sérii nemá cenu když jsou tak omezené. Včera samá chvála co přináší Watch 4 série a pak druhý den taková sprcha od Apple, že to neřekli včera při přímém přenosu.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz