Zavřít reklamu

Ačkoliv se nové produkty, které nám Apple včera na pódiu Divadla Steva Jobse, dostanou na pulty obchodů až za pár dní, návštěvníci prezentace si je mohli prohlédnout již včera po jejím skončení. Jako již tradičně totiž přichystal Apple novinky do demo zóny, která slouží právě pro první seznámení se s novinkami. Včera v noci jsme vám přinesli článek o tom, co říkají novináři na vlajkové lodě Applu – iPhone XS a XS Max. Dnes navážeme na podobnou nit prvními dojmy z Apple Watch Series 4, které se též Applu náramně povedly. O své dojmy se s námi tentokrát podělí redaktoři z MacRumors.

Dle jejich slov vás při pohledu na novou generaci Apple Watch nadchne jejich o poznání větší displej, kterého Apple docílil výrazného zúžení rámečků. Ty nyní prý vypadají skoro jako u iPhonu X, ačkoliv displej nedosahuje až tak moc k okrajům, jako je tomu právě u něj. Díky většímu displeji si mohl Apple dovolit přepracovat celé rozhraní watchOS, které je nyní svým způsobem přívětivější, protože nabízí více informací. Potěší rozhodně i možnost přidat si na ciferník až osm komplikací, což u starších generací nešlo. 

Krom většího displeje si při pohledu na nové hodinky všimnete i toho, že jsou v porovnání se staršími modely o něco tenčí – konkrétně se z 11,4 mm zúžily na 10,7 mm. Trochu zarážející je tvrzení redaktory, že jí Apple nedovolil vyzkoušet si její řemínek ze Series 3 na modelech Series 4. Nicméně jí prý bylo opět několikrát potvrzeno, že řemínky jsou bez problému kompatibilní a tudíž není důvod k obavám.

Změny se dočkala i spodní strana hodinek, která obsahuje nový senzor umožňující mimo jiné EKG. Záda jsou vyrobena ze safírového křišťálu a keramiky, díky čemuž by měla být odolnější. Jen pro pořádek – hliníkové modely loňské Series 3 mají záda vyrobeny z kompozitního skla. I to je ale pevné, takže v tomto ohledu není důvod k obavám. Co se pak týče přepracované digitální korunky, ta vypadá podle redaktorů z MacRumors skutečně velmi povedeně a design starších verzí bez problému překonává.

První seznámení se s hodinkami tak dopadlo dle všeho skutečně dobře. Na důkladnější “proklepnutí” si ale budeme muset samozřejmě ještě pár dní počkat. Až hlubší recenze nám totiž prozradí, zda jsou tyto hodinky skutečně tak dobré, jak o nich Apple tvrdí a zda se na ně vyplatí z loňských verzí upgradovat.

series-4-8-800x520

Dnes nejčtenější

.