Zavřít reklamu

Apple právě před malou chvíli odhalil podobu nejnovějších chytrých hodinek Apple Watch, nyní už čtvrté generace – Series 4. Jak už tomu bývá každý rok zvykem, tak i tento rok jsme se dočkali velikého přepracování celých hodinek. Mezi hlavní přednosti nové, čtvrté generace jablečných hodinek, patří především větší displej v menším těle, přepracovaná digitální korunka a nebo například nová funkce – elektrokardiograf.

Velikosti

Dle očekávání došlo u čtvrté generace Apple Watch ke zúžení rámečků, což nevedlo k ničemu jinému, než ke zvětšení displeje. Momentálně tedy nemáme na výběr z variant 38mm a 42mm. Applu se podařilo displej hodinek zvětšit hned o dva milimetry (což na ruce udělá opravdu hodně) a nyní se můžeme těšit na velikosti 40mm a 44mm. Displej je oproti minulé generaci umístěn ještě v užším těle. To v praxi to může znamenat mnohem pohodlnější ovládání a výrazné zvýšení počtu prvků, které se vlezou na displej. Obě velikostní varianty poté budou k dispozici ve verzích s GPS a nebo s GPS + možnost datového připojení.

Celkové přepracování

Apple své Apple Watch nazývá jako inteligentní strážce vašeho zdraví – a to oprávněně. Nová generace Apple Watch disponuje samozřejmě přepracovaným displejem, ale také například přepracovaným reproduktorem nebo mikrofonem. Reproduktor je nyní o 50 % hlasitější – Walkie-Talkie či klasické hovory se tak stanou příjmenějšími. Mikrofon se také dočkal přepracování, tudíž vás druhá strana uslyší ještě lépe. Baterie je stejná jako u Apple Watch Series 3 – vydrží tedy až 18 hodin.

Přepracována je také domovská stránka. Domovská obrazovka je nyní rozdělena na 8 částí, do kterých si můžete umístit to, co zrovna potřebujete – ať je to světový čas, stopky či jakýkoliv jiný widget, který můžete zrovna potřebovat. Svého se také dočkala digitální korunka – ta má nyní haptickou odezvu. Procházení v hodinkách se tak stane ještě příjemnějším, než kdykoliv předtím.

Uvnitř čtvrté generace hodinek nyní tepe nový procesor S4 (64-bit, dvě jádra), který je až dvakrát rychlejší, než předchozí generace. Mimo procesoru jsme se také dočkali přepracování akcelerometru a gyroskopu – s tím souvisí nová funkce, která dokáže detekovat pád a automaticky zavolat pomoc.

EKG – Elektrokardiograf

Velkému potlesku a vzrušení se dočkala nová funkce – EKG přímo v hodinkách. Díky nové digitální korunky a procesoru tak nyní dokážou Apple Watch vytvořit graf EKG, který se automatický uloží do aplikace Zdraví. Jednoduše tak můžete například vašemu doktorovi ukázat, jak tepe vaše srdce. Nutno podotknout, že EKG je k dispozici pouze v nemocnicích. Celý proces trvá 30 sekund.

Apple Watch nyní také dokáží automaticky detekovat nízký a vysoký tep, jelikož měření nyní probíhá i na pozadí.

Barvy a kombinace

Co se týče barev, tak Apple vsadil na již zaběhlou klasiku. Barvy tedy zůstaly stejné, jako minulý rok – černá, stříbrná a zlatá.

Cena

Cena nových Apple Watch Series 4 začíná na $399 za verzi bez LTE. Pokud chcete verzi s LTE, zaplatíte si $499. Apple Watch Series 3 byly navíc zlevněny na $279.

apple watch series 4 fb

Dnes nejčtenější

.