Zavřít reklamu

Čínská společnost Xiaomi je po celém světě známá především díky svým levným produktům. Přestože bychom nalezli hned celou řadu zastánců této značky, spousta ostatních je jejím chováním spíše zaskočena. Xiaomi totiž vcelku věrně kopíruje vizuální stránku Apple produktů a rozhodně se za to nestydí – jelikož to dělá doposud. Do jejich nejnovějšího telefonu Mi 9 společnost implementovala totožné tapety, které se nám jablíčkářům zpřístupnily s verzí operačního systému macOS Mojave. Jedinou změnou je, že přidali více barevných kombinací.

Na zmiňovaných tapetách je zobrazena podstatně zvlněná písečná duna, která se barevně mění dle aktuálního času. Přes den tedy vidíme její světlý, denní snímek a naopak v noci se tapeta proměňuje do temných barev, díky čemuž podstatně šetří naše oči. A přesně tento koncept se zalíbil taktéž čínským konkurentům, kteří se rozhodli, že se s tvorbou vlastních tapet nebudou vůbec trápit a sáhnou po těch „applovských“. Jediné, co bylo pozměněno, je takzvaná barevná paleta. Společnost Xiaomi přidala do „svých“ snímků více života tím, že zkrátka jemně pozměnila barvy a přidala hned více variant.

Poměrně úsměvné je, že se Xiaomi v tomto ohledu zastal třeba šéf Twitteru, Jack Dorsey, pod jehož vedením přebrala jeho síť pár upgradů od konkurenčního Facebooku. Není se tak čemu divit, že zastává názor, že jsou kroky ze strany Xiaomi zcela prominutelné, jelikož pouze následují způsoby, které se v minulosti zkrátka jen osvědčily.

Pokud si však samotní inženýři společnosti Xiaomi nevěří natolik, že nedokáží vymyslet byť jen něco málo vlastního, měli bychom do nich vůbec investovat? Nejhorší na jejich jednání je kopírování samotného marketingu. Například jejich první produkty nesly názvy Mi Phone a Mi Pad a jednalo se o věrné kopie těch jablečných, přičemž i samotný systém Android byl upraven tak, aby připomínal iOS. Nedávno došlo k představení bezdrátových sluchátek, které nesou dokonce kompletně vykradený název – AirDots.

Související články

Dnes nejčtenější