Zavřít reklamu

Čínska spoločnosť Xiaomi je známa hlavne vďaka svojim produktom, ktoré sa vyznačujú jednoduchým dizajnom a lacnou dostupnosťou. V drvivej väčšine prípadov sa firma necháva inšpirovať svojim jablčným konkurentom, čo sa odráža na vizuálnych prvkoch predstavených zariadení. Kauzu, ktorú vyvolalo predstavenie nových iPhonov si všetci dobre pamätáme, no Xiaomi na seba nenechalo dlho čakať a útočí opäť. Tentokrát chce zaujať všetkých nadšencov bezdrôtových slúchadiel, ktorým sa zdajú Airpods od Applu príliš drahé. Do bitky preto posielajú svoje nové slúchadlá „Airdots“, ktoré sa náramne podobajú svojmu náprotivku v podobe spomínaných Airpodov. Spoločnosť vyhlasuje, že podobné zariadenie by nemalo stáť viac ako 30 dolárov, preto bude ich cena extrémne nízka.

Airdots budú disponovať podobnými funkciami ako jablčné slúchadlá, takže sa potenciálni záujemcovia môžu tešiť na ovládanie pomocou poklepapanie po slúchadle alebo na kompaktný nabíjací case. Nebude chýbať ani podpora Bluetooth 5.0 a  iné funkcie. Xiaomi pritom dodáva, že aplikovaním silikónových podušiek na slúchadlá bude zabezpečená dokonca lepšia izolácia okolitého hluku a lepšia kvalita zvuku ako pri Airpods od Applu. Vzhľadom na cenu a celkové spracovanie je však takmer nemožné, aby sa kvalitou vyrovnali Airpodom, ktoré patria k jedným z najpoužívanejších bezdrôtových slúchadiel.

Takto vyzerajú nové „Airdots“ od spoločnosti Xiaomi, ktoré budú konkurovať Airpodom od Applu. 

Konkurencia je však pre trh len a len vítanou skutočnosťou, pričom nejedel technologický odborník predpovedá, že už čoskoro by sme sa mali dočkať zahrnutia bezdrôtových slúchadiel do balení telefónov. V prípade Applu je však táto možnosť veľmi nepravdepodobná, pokiaľ sa teda pochopiteľne nenavýši aj finálna cenovka telefónov. Airpods zamieria do predaja najskôr v Číne, kde sa pokúsia zaujať sumou 199 yuanov, čo je približne 29 dolárov. Uvidíme, akou spoľahlivosťou bude disponovať niekoľkonásobne lacnejší produkt v porovnaní s Airpodmi a či sa Xiaomi dokáže presadiť okrem finančnej stránke aj po tej kvalitatívnej.

Xiaomi

Související články

Dnes nejčtenější

.