Zavřít reklamu

Čím dál více zpráv hovoří o tom, že se již letos na jaře dočkáme druhé generace bezdrátových sluchátek AirPods. Ta by měla být kromě nových funkcí vybavena tak podstatně vyšší cenovkou. Přijít by měla i dlouho očekávaná podložka AirPower pro bezdrátové nabíjení, nejnovější zprávy ale hovoří také o obohacení produktové linie Maců. Apple totiž údajně testuje Macy s Face ID a dotykovými displeji.

Zatím není jisté, zda se testované modely objeví mezi letošními produkty. Vzhledem k tomu, že Apple obohatil o Face ID loňské iPady, se dá očekávat, že se tohoto způsobu ověření dočkají i některé z budoucích Maců. Spekulace ohledně dotykových displejů jsou již o něco spornější, protože cupertinská společnost se v minulosti několikrát vyjádřila, že o zavádění dotykových displejů u svých počítačů nemá zájem.

Koncept nového iMacu:

Dříve se ale také objevily spekulace, naznačující, že by v budoucnu mohlo být možné spouštět na Macu přes App Store iOS aplikace. Ty jsou ale navržené pro dotykové rozhraní, a z tohoto důvodu dávají Macy s dotykovou obrazovkou jistý smysl. O možnosti uvedení Maců s Face ID a touchscreenem informoval server MySmartPrice, a to v závěru své zprávy o možném příchodu AirPods 2 a AirPower. Upozornil ovšem, že se takto upravených Maců nemusíme nutně dočkat letos. MySmartPrice se ve své zprávě tradičně odvolává na „zdroj, obeznámený s plány Applu“. Nové Macy by měly také být poháněny procesory přímo z dílny Applu namísto čipů od Intelu.

AirPods 2 by měly vyjít jak v tradiční bílé, tak i v černé variantě, a měly by mít vylepšený povrch. Vybaveny by měly být vyšším počtem senzorů a funkcemi pro sledování zdraví, novinkou by mělo být i pouzdro s podporou bezdrátového nabíjení a cena okolo dvou set dolarů. Cenu podložky AirPower odhaduje MySmartPrice na 150 dolarů a měla by být vybavena blíže nespecifikovanými exkluzivními funkcemi, které ale budou vázané na iOS 13.

Dnes nejčtenější

Další články