Zavřít reklamu

Nový systém zabezpečení Face ID budí prakticky od samého představení velké množství otázek. Není se čemu divit. Jableční uživatelé předchozí systém zabezpečení skrze Touch ID milovali a s jeho odchodem se ne a ne smířit. Jeden z nejpovolanějších lidí v Applu na toto téma, Craig Federigni, má však s těmito lidmi pochopení, jedním dechem však dodává, že si Face ID pro jeho dokonalost zamilují.

Je to právě Craig, kdo světu detailněji na pódiu Divadla Steva Jobse Face ID přiblížil. Je tedy jasné, že většina otázek ohledně této problematiky půjde právě na jeho bedra. To si ostatně v minulých dnech již vyzkoušel, když ho vyzpovídal mimo jiné i redaktor webu TechCrunch, který se snažil skutečnou tvář Face ID odhalit. A světe div se, nepochodil.

Již v dřívějších rozhovorech se Federighi nechal slyšet, že novou technologii rozpoznání obličeje považuje za opravdu zázračnou a prvotní setkání s ní je takřka neskutečné. Na podobnou vlnu pak navázal i tentokrát. Hned na úvod začal hovořit o tom, že podobnou vlnu diskuzí spustilo i Touch ID, které se poprvé objevilo v iPhonu 5s. I tehdy bylo plno lidí skálopevně přesvědčeno, že to nemůže dobře fungovat a jejich bezpečnost není zajištěna. Postupem času se však ukázalo, jak moc se mýlili.

Další otázky směřovaly na to, zda se skeny obličeje odesílají i někam mimo telefon. Někteří uživatelé se totiž právě této možnosti s ohledem na ochranu jejich osobních údajů obávali. To však Craig důrazně popřel. „Nezaznamenáváme žádné údaje o zákaznících, kteří se přes Face ID přihlašují. Veškeré údaje k tomu potřebné zůstávají pouze v jejich iPhonu X a nikdy ho ani neopustí,“ potvrdil.

Není potřeba se ničeho obávat

Krom otázek na funkčnost přes použití brýlí a vousů, která není samozřejmě téměř omezena, pak směřovaly další otázky na senátora Al Frankena a jeho dopis Applu s otázkami týkajícími se bezpečnosti celého Face ID. Jedna z nich totiž byla, jakým způsobem zvládl Apple otestovat všechny možné etnické skupiny, které budou Face ID také využívat. I tato věc by však měla být bezproblémová.

Nashromáždili jsme údaje po celém světě, abychom se ujistili, že máme rozsáhlé etnické datové soubory z fotografií, které jsme při vývoji používali,“ vyvrátil Craig dohady o možných problémech.

Apple Face ID věří

O tom, že by mělo být Face ID vskutku vyladěné a hlavně bezpečné, svědčí i doba, za kterou ho Apple do nynější podoby vyvinul. „Naše týmy vyvíjí technologii Face ID již několik let. Od samého počátku je soukromí uživatelů naše priorita. Spolu s nejnovějšími hardwarovými komponenty, které toto pokročilé mapování obličeje umožňují, jsme toho docílili. Vše je navíc skvěle šifrováno a žádná potřebná data neopouští zařízení. Jsme přesvědčeni, že naši zákazníci budou tuto funkci využívat velmi rádi a přijmou ji jako jednoduchý a přirozený způsob, jak iPhone X odemknout,“ dodal.

Vypadá to tedy, že je celý Apple dokonalostí Face ID opravdu přesvědčen a položil by za něj hlavu na špalek. Snad se tedy nějakého zklamání, které by se s ním mohlo v budoucnu objevit, nedočkáme a Face ID se stane neodmyslitelnou součástí iPhonu. Ostatně, přesně o to Applu jde.

face-id-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.