Zavřít reklamu

Válka mezi uživateli iPhonů a smartphonů od Samsungu zuří již řadu let a jakýkoliv smír je stále v nedohlednu. Není se však příliš čemu divit. Obě společnosti se totiž snaží rok co rok vzájemně trumfnout novinkami, které do svých smartphonů implementují, což jejich věrní příznivci oceňují a svou protistranu přesvědčují vždy o dokonalosti jimi používaných modelů. Zatímco však v minulých letech mě jakožto jablíčkáře Samsung žádným svým smartphonem tak úplně nezaujal, letošek by mohl být v tomto ohledu jiný. Jihokorejci totiž chystají revoluci v podobě modelu Galaxy S10. 

Když Apple slavil desáté výročí “narození” iPhonu, představil světu v mnoha ohledech revoluční iPhone X, čili 10. Ani Samsung není v tomto ohledu jiný a na desáté narozeniny prémiové řady Galaxy S připravuje něco skutečně speciálního. Na oficiální představení této narozeninové novinky si sice budeme muset ještě celých 13 dní počkat, jelikož jej má Samsung naplánované na 20. únor, i tak o ní však již víme skutečně spoustu zajímavých věcí. Ani jihokorejský gigant totiž nedokázal přípravy novinky dostatečně ututlat a některé jeho vlastnosti tak zná svět již pěkných pár týdnů. Těšit se tak můžeme až na čtyři modely, přičemž jeden bude cílit primárně na méně náročné uživatele, dva budou spíše standardní a ten poslední pak prémiový s podporou 5G či keramickými zády.

Novinky se budou ale moci pochlubit i obřím 1TB úložištěm, perfektním displejem či výdrží baterií, otvorem v displeji pro senzory a v neposlední řadě až 12GB RAM pamětí. Parametry jsou to hezké, že ano? I přesto však alespoň dle uniklých benchmarků loňské iPhony, co se výkonu týče, nepřekonají. Jasně, benchmarky nemají příliš velkou výpovědní hodnotu a jejich výsledky je tak třeba brát s určitou rezervou. Na druhou stranu to byli právě “androidáci”, kteří se vždy chlubili tím, jak některá vlajková loď z Číny či právě Jižní Koreji iPhonům v tomto ohledu zatápí. Tak či tak nás ale vlastně výkon až tak vzrušovat nemusí. Proč? Zkrátka proto, že jej mají top modely předních světových výrobců v posledních letech tolik, že jej stejně 99 % z nás nikdy na maximum nevyužije. Nebo snad stříháte 4K videa na telefonu 8 hodin denně?

Takto bude jeden z modelů Galaxy S10 – konkrétně S10 + – vypadat (zdroj):

Sen všech jablíčkářů

Nový Galaxy S10 by ale měl mimo jiné přinést i prvek, po kterém mnozí uživatelé volají již od představení iPhonu X – čtečku otisků prstů v displeji. Ta se sice již v některých smartphonech objevila, nicméně ta od Samsungu má být nejlepší z nejlepších a hlavně bude vsazena do telefonu z řady, která je rok co rok pro iPhony od Applu tou největší konkurencí. S trochou nadsázky by se tak dalo říci, že Samsung přináší vychytávky, po kterých nejvíce volají uživatelé Applu.

A co je největší škraloup na této novince? Zřejmě operační systém Android, který zkrátka nemusí vyhovovat všem – ostatně jako tomu je i u iOS. Na druhou stranu se zde ale asi nemá cenu příliš obávat toho, že by se stal nový Galaxy S10 po pár měsících nepoužitelným právě kvůli Androidu. Tento systém totiž ušel od svého zrodu pořádný kus cesty a na nejdražších vlajkových lodích nešlape vůbec špatně. 

Ve výsledku by tak mohl Samsung letos skutečně představit smartphone, o jehož pořízení by mohli někteří jablíčkáři zauvažovat. Sportovně totiž musím uznat, že přestože jsem i já zarytý jablíčkář, Galaxy S10 vypadá z dosavadních úniků skutečně povedeně a jeho testu bych se rozhodně nebránil, i když si příliš nedokáži představit, jak bych fungoval například bez FaceTime či iMessage. Ale kdo ví, třeba by některé jeho vychytávky absenci těchto dvou věcí zastínily. 

Samsung-Galaxy-S10_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.