Zavřít reklamu

O nových modelech Galaxy S10 od Samsungu jste se na našem webu mohli dočíst již několikrát. Sportovně totiž musíme přiznat, že se jedná o velmi zajímavé smartphony, které mohou zaujmout jak po stránce hardwaru, tak i ceny. Ani po stránce designu se však nemají novinky za co stydět, což ostatně velké množství vás potvrdilo i v komentářích pod těmito články. A právě tyto modely se dnes začaly v České republice prodávat. 

Jak je u Samsungu zvykem, v porovnání s Applem jsou ceny za jeho smartphony o poznání nižší. Za základní model Galaxy S10e, který je jakýmsi ekvivalentem iPhonu XR, totiž zaplatíte ve verzi se 128 GB úložištěm, které je mimochodem nejnižší možné, slušných 19 490 korun. Galaxy S10, tedy přímý konkurent iPhonu XS, pak začíná se 128 GB úložištěm na 23 490 korunách a Galaxy S10+, tedy sok iPhonu XS Max na 25 990 korunách. Poměrně zajímavé je i to, že za nejvyšší konfiguraci nové vlajkové lodě Samsungu – tedy za Galaxy S10+ s 1 TB úložištěm a keramickými zády, zaplatíte “jen” 41 990 korun, tedy o 1 500 korun méně než za iPhone XS Max s 512 GB úložištěm. Novinka se ale může pochlubit i delší výdrží baterie, lepším displejem, rychlejším bezdrátovým nabíjením či skenem otisků prstů v displeji.

Představení Galaxy S10 bylo stejně jako u iPhonů velkolepé: 

Hardwarové parametry jsou však jedna věc a využitelnost telefonu věc druhá a mnohdy diametrálně odlišná. Až čas tak ve výsledku ukáže, jak se novinka Samsungu povedla a zda jí lze skutečně považovat za nejlepší smartphone na světě. Ostatně, právě iPhony z hlediska svých hardwarových parametrů kromě procesorů nikdy příliš neoslňovaly, avšak své příznivce si získaly díky designu, dlouhé podpoře updatů a velmi kvalitnímu ekosystému, který dokáže solidně usnadnit každodenní život. 

Související články

Dnes nejčtenější