Zavřít reklamu

Že jsou procesory iPhonů skutečně výkonné jsme se díky benchmarkovým testům přesvědčili již mnohokrát a to jak v porovnání s počítači a tablety od Applu, tak i se smartphony konkurence. V posledních letech se již stalo nepsaným pravidlem, že vlajkové lodě konkurenčního Samsungu za iPhony zaostávají a to skutečně výrazně. Nejinak tomu bude podle všeho i letos. Na internet se totiž dostal screenshot benchmarku chystaného Samsungu Galaxy S10+ (samozřejmě zatím pod kódovým označením), podle kterého novinka z Jižní Koreji za iPhony opět pokulhává.

Na uniklém screenshotu můžeme vidět, že budoucí vlajková loď Samsungu v single-core testu dosáhla 3413 bodů a v multi-core testu 10256 bodů. Pokud tato čísla porovnáme s výledky současného prémiového iPhonu, modelem XS Max, zjistíme, že je Samsung značně pozadu. iPhone, který je vybaven čipem A12 Bionic, dosáhl hodnot 4816 a 11584 bodů. Na druhé straně, Galaxy S10+ bude vybaven čipem Snapdragon 855, což je v současné době nejsilnější procesor z dílny Qualcommu. Jak si ale s tímto novým obrem poradí iPhone X z roku 2017? Možná až nečekaně dobře. Přestože je tento model vybaven „pouze“ čipem A11 a je již rok a čtvrt starý, v single-core testu dosáhl 4243 a v multi-core testu 10433 bodů.

samsung-galaxy-s10plus-benchmark

Proč je kalifornský gigant se svými čísly natolik popředu? Na tuto otázku existuje velice jednoduchá odpověď. Apple vyvíjí své vlastní procesory a celý výrobní proces má pod kontrolou, díky čemuž může nemalou část času věnovat případné optimalizace. Na druhou stranu do většiny telefonů s operačním systémem Android se vkládají čipy vyrobené Qualcommem. Ty kvůli své univerzálnosti nemohou být tak dobře optimalizovány a ve výsledky za jablečnou společností zaostávají.

Takto by měl Galaxy S10 vypadat: 

Představení modelu Galaxy S10 a S10+ bychom se měli dočkat již 20. února 2019. Přitom bychom současně mohli spatřit první ohybatelný telefon, který by mohl nést označení Galaxy F. Až v tento den si tedy stoprocentně ověříme, zda je dnešní únik reálný či nikoliv. Vzhledem k tomu, že jsme se s podobnými výsledky setkávali i v minulých letech, je to však poměrně pravděpodobné.

Samsung-Galaxy-S9-vs-iPhone-X-render-1

Související články

Dnes nejčtenější

.