Zavřít reklamu

Angela Ahrendts je šéfkou maloobchodu Applu již dlouhých pět let. Za tuto dobu dokázala Apple Story ještě více přiblížit vizi Steva Jobse, která spočívala ve vytvoření spíše jakýchsi komunitních center pro setkávání a vzdělávání se než pouhých obchodů. Nyní však Angela naznala, že je čas přepustit své místo někomu jinému a v dubnu se tak s Applem rozloučí. 

Odchod Angely oznámil Apple dnes v noci a to zcela nečekaně. Jméno šéfky maloobchodu se totiž ještě donedávna skloňovalo i v souvislosti s možným nástupcem Tima Cooka v čele Applu, přičemž mnozí Angelu dokonce označovali za nejžhavějšího kandidáta. Tyto předpovědi se však nakonec nenaplní. 

Kam budou směřovat Angeliny další kroky není v tuto chvíli jasné. Víme však alespoň to, kdo se na její post v Applu postaví. Její nástupkyní bude Deirdre O’Brien, která v Applu doposud působila jako viceprezidentka lidí, respektive lidských zdrojů a všeho okolo. Její dosavadní pracovní náplň popsal šéf Applu v prohlášení slovy: “Již více než tři desetiletí pomáhá v Applu udržovat zaměření na poskytování služeb zákazníkům a obohacování jejich životů.” Ke svému odchodu se samozřejmě vyjádřila v krátkosti i samotná Angela: “ Posledních pět let bylo pro mou kariéru stěžejních jak po stránce náročnosti, tak i zadostiučinění. Nyní cítím, že je nejlepší čas předat otěže maloobchodu Deirdre, jednomu z nejsilnějších manažerů společnosti Apple.” 

Doufejme, že se tedy bude Apple Storům dařit pod vedením Deirdre alespoň tak, jak tomu bylo pod Angelou. A kdo ví, třeba to bude právě Deirdre, která dá českému Apple Storu zelenou a za pár měsíců či let jej zde slavnostně otevře.

Angela Ahrendts

Související články

Dnes nejčtenější