Zavřít reklamu

Apple toto úterý oznámil, že řady jejích zaměstnanců letos v dubnu opustí šéfka maloobchodu Angela Ahrendts. Její funkci převezme Deirdre O’Brien, která v současnosti velí oddělení lidských zdrojů. Jak se k personálním změnám vyjádřil ve svém dopise zaměstnancům CEO Applu Tim Cook?

Ve svém dopise Cook mimo jiné zdůvodňuje, proč bude Deirdre O’Brien ve své nové pozici osobou na pravém místě. Angela Ahrendts odchází po pěti letech, strávených v maloobchodní divizi společnosti Apple. Za dobu svého působení se zaměřila zejména na integraci online a kamenných prodejen, zavedení kurzů, workshopů a kulturních eventů, ale také na výrazný redesign prodejen. Ve chvíli jejího odchodu ale Apple čelí četným kritikám ohledně slabých prodejů iPhonů i přeplněných a hektických Apple Stores.

Týme,

píšu vám, abych vás informoval o jedné důležité změně ve vedení. Dnes oznamujeme povýšení jedné z nejzapálenějších a nejzkušenějších zaměstnankyň Applu, obhajující naše zákazníky i zaměstnance – a zároveň také odchod velmi oblíbené a úspěšné vůdčí osobnosti, která hrála významnou roli při utváření obchodních zkušeností společnosti Apple.

Po pěti letech vedení maloobchodních a online prodejen Applu plánuje Angela Ahrendts v dubnu Apple opustit z zájmu nových osobních a profesních záležitostí. Angela nás inspirovala a povzbuzovala svou vizí prodejen, v nichž se to nejlepší z Applu spojí v pomoci zákazníkům a komunitám. V průběhu své práce proměnila obchody díky programům jako Today at Apple, a náš vztah se zákazníky je silnější, než kdy předtím.

Tento přechod nám dává příležitost k posílení a dalšímu předávání hodnot, které z našich kamenných i online prodejen dělají ty nejlepší na světě, stejně jako naši misi obohacovat životy druhých,. Jak jsem již mnohokrát řekl, největším přínosem společnosti Apple jsou jeho lidé. V duchu této myšlenky se ta nejlepší možná volba vedení týmu ukázala velice rychle.

S potěšením vám oznamuji, že odpovědnost za naše obchodní týmy ve své nové roli viceprezidentky převezme Deirdre O’Brien. Deirdre s sebou přináší vhled a zkušenosti, získané za více než třicetiletou práci v Applu – za celá desetiletí, strávená zaměření na propojení mezi zákazníky a procesy, které jim slouží.

Deirdre byla součástí týmu, který plánoval a spouštěl první kamenné i online prodejny Applu. Byla od samého počátku součástí expanze našeho maloobchodního prodeje a vydání každého produktu. Zná hodnotu propojení mezi lidmi, které maloobchod umožňuje – a ví, že zde Apple ukazuje své srdce a duši.

Ve své funkci viceprezidentky se bude Deirdre a její tým soustředit na to, jak Apple inspiruje, spojuje a stará se o své zaměstnance. Těšíme se na nacházení nových cest k vylepšení zkušeností s naším maloobchodním i online prodejem, na vytváření hlubších vztahů se zákazníky, a věřím, že náš tým je ve všech směrech nejlepší v oboru. Jsem vděčný za vše, co Angela pro Apple udělala, a těším se na to, co ve své nové roli přinese Deirdre.

Všem z maloobchodu, a našim zaměstnancům po celém světě, děkuji za to, že pomáháte snílkům plnit jejich sny, za šíření lidského potenciálu a za to, že děláte tu nejlepší práci našich životů.

Tim

Odchod Angely Ahrendts je pro mnohé velkým překvapením. Byl oznámen naprosto neočekávaně a nic nenasvědčovalo tomu, že by Angela mohla firmu opustit. Někteří o ní dokonce hovořili jako o možné budoucí nástupkyni Tima Cooka.

Angela Ahrendts

Související články

Dnes nejčtenější