Zavřít reklamu

Poslední dobou se s odchody z Applu přímo roztrhl pytel a jablečnou společnost opouští jedna známá tvář za druhou. Zatímco nedávno to byl hlavní designér Jony Ive, který ve firmě fungoval přes 30 let, ještě před ním svůj post opustila šéfka maloobchodu Angela Ahrendts. Po Jonyho oficiálním potvrzení, že přestává s Applem spolupracovat jako interní zaměstnanec a místo toho si založí svou vlastní společnost, se však strhla lavina a od té doby za několik měsíců jablečnou společnost opustila řada významných odborníků.

Jedním z nich je nově také šéf vývoje Siri, Bill Stasior, který na tvorbu a postupné vylepšování hlasového asistenta dohlížel dlouhých sedm let. Nyní podle jeho slov nastal čas na změnu a přední odborník na umělou inteligenci se přidal k Microsoftu, kde ho čeká podobná role. Zda bude pracovat na chytrém asistentovi zatím zůstává otázkou, jisté ale je, že dostane na povel celý úsek věnující se AI a zároveň bude zvolen viceprezidentem technologií. Nejedná se o žádného nováčka, Bill ještě před Applem pracoval pro dalšího technologického giganta – Amazon. Tam měl za úkol dohlížet na funkci jednotlivých algoritmů, zejména těch týkajících se reklamy a jejího zobrazování.

V každém případě se pro Apple jedná o poměrně velkou ztrátu, kterou bude muset rychle nahradit. Kromě Stasiorova osobního rozhodnutí za jeho odchod může také reformace týmů zodpovědných za vývoj Siri, kterou nařídil nedávno příchozí zaměstnanec, John Giannandrea, jenž byl nakonec povýšený do role viceprezidenta strojového učení. Zároveň nebyl Bill údajně spokojen s tím, kam vývoj směřuje a několikrát zopakoval, že hlasoví asistenti ve většině případů nedostojí slibům a očekáváním uživatelů. Na to se chce konec konců nový viceprezident Giannandrea zaměřit a napravit chyby jeho předchůdce. Uvidíme, zda se mu to nakonec podaří, ale investice Applu do umělé inteligence mluví za vše a nedávný příkaz zaměřit se výhradně na toto lukrativní odvětví také.

Související články

Dnes nejčtenější

.