Zavřít reklamu

Jsou tomu téměř tři měsíce, co Apple dokončil svůj nákup společnosti Shazam provozující stejnojmennou aplikaci. Ač se o tomto obchodu šuškalo už minulý rok touto dobou, do zdárného konce se podařil dotáhnout teprve na konci září. Dokončení si pochvaloval i Oliver Schusser, víceprezident Applu pro divizi Apple Music, který aplikaci označil za důležitou pro každého milovníka hudby a zmínil dlouhodobou společnou historii Applu a Shazamu. Shazam byla totiž jedna z prvních aplikací, která byla přístupná v App Store po jeho spuštění. Není se tak čemu divit, že s ní má Apple velké plány.

Ačkoli se Shazam zatím žádné výrazné novinky nedočkal, jednou z novinek Apple přesto překvapil. Aplikace je v nové verzi 12.5.2 zcela bez reklam, díky čemuž nyní působí daleko čistějším dojmem. Reklamy totiž působily ve Shazamu poměrně rušivě a dojem z jejího využívání celkově degradovaly.

Shazam si užijete i na svých Apple Watch:

Krom odstranění reklam zůstal design aplikace zcela nezměněn. Před modrým pozadím se na hlavní obrazovce nachází klasická ikona, která po klepnutí spustí vyhledávání názvu právě hrající skladby. V levém horním rohu se pak stále nachází ikona, která vás odkáže do seznamu vámi hledaných skladeb. Shazam je od verze iOS 8 dokonce kamarád i ze Siri, rovněž umožňuje uživatelům jistou konektivitu s Apple Music.

Headphones
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější