Zavřít reklamu

O víkendu jsme vás informovali o tom, že Apple pravděpodobně koupil hudební službu Shazam. Spekulace se v pondělí skutečně potvrdila a cupertinská společnost oficiálně oznámila, že získala společnost Shazam stojící za stejnojmennou aplikací k rozpoznávání hudebních skladeb. Apple podotkl, že se jedná o nejvýznamnější akvizici od roku 2014, kdy koupil Beats za celkem 3 miliardy dolarů.

Apple tentokrát neprozradil, kolik za Shazam zaplatil, nicméně TechCrunch minulý týden poznamenal, že by se mohlo jednat o 400 milionů dolarů. Shazam byl v lednu roku 2015 oceněn na 1 miliardu dolarů.

Apple potvrdil akvizici ve svém prohlášení: “Jsme nadšeni z toho, že se k Applu připojí Shazam a jeho talentovaný tým. Shazam se od té doby, co je k dispozici v App Storu, stal jednou z nejpopulárnějšího iOS aplikací. Používají ho dnes stovky milionů lidí po celém světě napříč různými platformami. Služby Apple Music a Shazam jsou přirozeně propojené, sdílejí vášeň pro objevování hudby a poskytují našim uživatelům skvělé hudební zážitky. Máme úžasné plány.”

Shazam je oblíbená služba, která dokáže rozpoznat hudbu v okolí posluchače. K dispozici jsou samostatné aplikace pro iPhone, iPad, Mac a také Apple Watch, přičemž služba je od iOS 8 integrována do Siri. V září roku 2016 hudební společnost oznámila, že její mobilní aplikace byla od spuštění stažena více než 1 000 000 000krát.

Shazam je integrován také do aplikace Apple Music. Pokud si najdete písničku přes Shazam, můžete si ji přidat do playlistu v Apple Music, jestliže jste tedy předplatitelem této jablečné služby. Před několika měsíci jsme vám dokonce přinesli návod, jak si v Apple Music vytvořit playlist, do něhož se budou automaticky ukládat skladby rozpoznané Shazamem. Celý návod najdete zde.

Nechejme se tedy překvapit, jaký přínos bude mít akvizice pro nás uživatele.

Zdroj: MacRumors

Dnes nejčtenější

Další články