Zavřít reklamu

Když Apple vloni světu poprvé představil svůj zbrusu nový systém zabezpečený Face ID, který je zjednodušeně řečeno založen na skenování obličeje uživatele, setkal se krom nadšených reakcí i s kritikou. Mnoho lidí totiž vyslovilo obavu z toho, že bude Face ID málo spolehlivé a bude trpět neduhy, které se v minulosti objevily u konkurence. Smartphony od Samsungu například nebyl problém odemknout pouhou fotografií, což je pro bezpečnost uživatele vskutku alarmující. Nicméně později valná většina testů ukázala, že jsou obavy ze špatných výsledků Face ID plané, jelikož novinka svou úrovní veškerou konkurenci převyšuje. Rok se s rokem sešel a tato skutečnost trvá i nadále. 

Již mnohokrát jsme slyšeli o tom, že jsou konkurenční výrobci se svými systémy pro rozpoznávání obličeje několik let za Applem. To nyní potvrdily i testy magazínu Forbes, který se pokusil obelstít pětici prvotřídních smartphonu hlavou vytvořenou na 3D tiskárně. V testu kvality skenu obličeje se proti sobě postavily LG G7 ThinQ, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy Note8, OnePlus 6 a loňský iPhone X, přičemž jediný iPhone v testu uspěl. Pomocí 3D hlavy se totiž podařilo dostat do všech androidích telefonů bez větších problémů, u iPhone však redaktoři úspěchy neslavili. Rok starý iPhone tak v tomto ohledu překonal i několik měsíců staré novinky.

Face ID se Applu zkrátka povedlo:

Hlavní výhodou iPhonu je použití propracované 3D skenovací technologie, která vyhodnocuje výsledky díky tisícům mikrobodů zaslaným na tvář uživatele, což je samozřejmě velmi přesné. Podobně kvalitní technologií se však zatím žádný jiný výrobce pochlubit nemůže, byť se mnozí snaží sebevíc, aby svým smartphonům podobnou novinku vnukli. S nasazením prvotřídního 3D skenu počítal údajně i Samsung u své chystané vlajkové lodi Galaxy S10, avšak vzhledem k implementaci čtečky otisků prstů do displeje nakonec nejspíš od tohoto záměru upustil. 

Pokud tedy hledáte telefon s prvotřídním zabezpečením, do kterého se někdo hned tak nedostane, jsou iPhony s Face ID jasnou volbou. Bezpečnost, kterou tato technologie nabízí, totiž v tuto chvíli nikdo nepřekoná. 

face_id_fb_dalsi_osoba

Dnes nejčtenější

.