Zavřít reklamu

Na nejnovější iPhone XS jsem přešel z velice oblíbeného iPhonu 6s. „6sko“ jsem používal téměř tři roky a popravdě musím říct, že jsem si opravdu velice navykl na Touch ID. Změna v podobě Face ID je pro mě osobně vcelku příjemná, avšak musím uznat, že Face ID občas doopravdy pokulhává. Osobně mi Touch ID oproti Face ID přišlo rychlejší a hlavně mi vcelku vadí, že pro odemknutí musím telefon vždy nasměrovat na sebe. V tomto návodu se tedy budeme věnovat tomu, jak Face ID pomocí jednoduchého triku zrychlit. Je však nutno zaplatit menší daň, ale o tom si řekneme až v pozdější části článku.

Jak zrychlit autentizaci pomocí Face ID

Na našem iPhonu či iPadu, který disponuje Face ID (tzn. iPhone X, XS, XS Max a XR; iPad Pro 2018 11″ a 12.9″), přejdeme do nativní aplikace Nastavení. Zde sjedeme níže, dokud nenarazíme na kolonku Face ID a kód, kterou rozklikneme. Autorizujeme se zadáním kódového zámku, poté se ocitneme přímo v nastavení Face ID. Zde sjedeme opět o něco níže a pod nadpisem Pozornost najdeme možnost Vyžadovat pozornost pro Face ID, kterou pomocí switche deaktivujeme. Při deaktivaci se objeví oznámení, které nám říká, že je Face ID díky vyžadování pozornosti bezpečnější – klikneme na OK.

Jak už jsem psal výše, tak v případě, že deaktivujete funkci pro vyžadování pozornosti, tak se Face ID stane méně bezpečné. Tato funkce totiž funguje tak, že váš iPhone odemkne jen tehdy, když se na něj podíváte. Berte proto na vědomí, že v případě deaktivace této funkce může váš iPhone odemknout kdokoliv, kdo jej na vás pouze namíří – například i ve spánku. Face ID touto vychytávkou sice zrychlíte, ale zaplatíte daň v podobě snížení bezpečnosti. Proto byste si měli dvakrát rozmyslet, zda-li se vám to opravdu vyplatí.

face_id_fb_dalsi_osoba

Dnes nejčtenější

.