Zavřít reklamu

Apple získal dle uniklých dokumentů, které jsou jinak tajné, první certifikace od americké agentury FCC pro novou verzi monitorovacího zařízení pro spánek. Novinku vytvořila společnost Beddit a nese označení 3.5. Mohlo by se tedy teoreticky jednat o zcela nový nástroj pro monitoring spánku Beddit 3.5. Jelikož se však jedná jen o únik pár informací, podrobnosti v tuto chvíli k dispozici nejsou. Podle názvu se však spíše přikláníme k variantě, že jde „jen“ o upravenou verzi stávajícího Bedditu 3.

Apple koupil společnost Beddit, která vyvíjí hardware týkající se zdraví, v květnu roku 2017. V současné době je tedy vrcholným modelem Beddit 3. Jedná se o velmi tenký pás, který je během spánku umístěný zhruba na úrovni hrudníku. Zařízení pracuje na principu zvaném ballistokardiografie, což je popisováno jako nenápadná a neinvazivní technika pro měření aktivity srdce, plic a dalších částí těla. Během noci tedy sleduje Beddit každý srdeční tep a cyklus dýchání. Moderní algoritmy se dovedou přizpůsobit různým typům těla a přinést podrobné informace o spánku. Shromážděná a analyzovaná data lze poté bez problému prohlížet v aplikaci Beddit na iPhonu nebo iPadu.

Beddit 3:

Beddit toho ale zvládá mnohem víc. Kromě měření výše popsaného zvládá také rozlišovat a měřit spánkové cykly, dobu usínání, dobu spánku, výskyt chrápání nebo teplotu a vlhkost prostředí. Apple má v budoucnu s Bedditem zřejmě velké plány. Nedávno byl zveřejněn patent, který popisoval rozšíření funkcí takovým způsobem, že by přístroj zvládal měřit dokonce pohyby spícího, což by uživateli přineslo podrobnější data o jeho spánkovém cyklu. Takové technologie se ale v příchozí verzi Bedditu 3.5 určitě nedočkáme. Pokud vás zajímá monitoring vlastního spánku, Beddit 3 nabízí i tuzemské e-shopy. Na Alze jej můžete koupit za 3990 korun přímo pod tímto odkazem.

V tuto chvíli není jasné, kdy bychom se mohli první detailnější informace o Bedditu 3.5 dozvědět. Pokud se ale bude jednat jen o mírně upgradovanou verzi, na pultech obchodů by se mohla objevit poměrně brzy. V takovém případě u ní lze očekávat spíše drobnější úpravy, které by se projevily především na zvýšení přesnosti monitoringu. Ale kdo ví, třeba nás Apple, respektive Beddit překvapí něčím zcela jiným.

man-sleeping-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.