Zavřít reklamu

Výzkumníci z atlantské univerzity vyvinuli mobilní aplikaci, která zvládne testovat anémii za pomoci pouhé fotografie nehtů. Anémie, neboli chudokrevnost, je nejčastějším onemocněním krve, které postihuje až 2 miliardy lidí. Je způsobena nedostatkem červených krvinek nebo hemoglobinu. Pacientům, kteří dříve kvůli vyšetření museli na krevní odběry, brzy postačí pouze pořídit fotografii a aplikace analyzuje barvy a metadata nehtů.

Takto aplikace pracuje:

anemie

Původně jsme se zaměřili na anémii, krevní stav charakterizovaný nízkou hladinou hemoglobinu v krvi. Tím je postiženo až 2 miliardy lidí. Naše aplikace odhaduje hladinu hemoglobinu analýzou barev a metadat snímků a zjišťuje případnou anémii (hladiny hemoglobinu (Food and Drug Administration).“

Aplikace by měla být v budoucnu dostupná i na vašem iPhonu: 

Je třeba říct, že se prozatím jedná pouze o studii a aplikace není v současné době dostupná veřejnosti. Video, které je umístěno pod tímto odstavcem, ovšem vypadá velice slibně. Apple se zajímá o zdraví svých uživatelů, o čemž svědčí i přítomnost EKG v nových hodinkách Apple Watch Series 4. Je tedy možné, že se technologie na měření hemoglobinu v krvi časem objeví v iPhonu jako jedna z nativních funkcí.

anemie-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.