Zavřít reklamu

Přešli jste před pár týdny na iOS 12.1 nebo testujete bety iOS 12.1.1, ale tyto verze systémů vám z nějakého důvodu nevyhovují a rádi byste se vrátili na iOS 12.0.1? Pak pro vás máme špatnou zprávu. Tento downgrade už bohužel není možný. Jablečná společnost totiž přestala tuto první drobnou aktualizaci systému iOS 12 podepisovat. 

iOS 12.0.1 byl vydán začátkem října a žádné obří novinky nepřinesl. Apple se v něm totiž zaměřil především na opravy chyb, které se v původní verzi iOS 12 objevily. K ukončení jeho podepisování se tak odhodlal zhruba po dvou měsících od jeho vypuštění. Není to však nic neobvyklého. Ukončením podepisování starších verzí se totiž snaží Apple své uživatele donutit k využívání nejnovější verze systému, který bývá zpravidla i tím nejbezpečnějším a nejpropracovanějším. Přechod z něj na nižší verzi tak může být svým způsobem i bezpečnostní riziko.

Takto to vypadalo při představování iOS 12 v červnu letošního roku:

Jak už jsem psal výše, v současné chvíli máte na výběr hned ze dvou systémů, které můžete na iPhonu či iPadu využívat – z iOS 12.1 a beta verze iOS 12.1.1, jejíž plná verze by mohla teoreticky dorazit ještě před Vánoci. Jelikož však ani s jednou z těchto verzí nejsou problémy, znemožnení downgradu na iOS 12.0.1 zřejmě nikoho příliš bolet nebude. 

iOS 12 public berta

Dnes nejčtenější

.