Zavřít reklamu

Pokud jste se před pár dny rozhodl aktualizovat na iOS 12.1.1 či na novější iOS 12.1.2, ale zjistili jste, že vám tyto verze systémů z jakéhokoliv důvodu nesedí a rádi byste se vrátili na verzi systému 12.1, máte již smůlu. Kalifornský gigant totiž přestal tuto verzi systému podepisovat. 

K ukončení podepisování starších verzí se Apple uchyluje vždy několik dnů či týdnů po vydání verzí nových a to především kvůli tomu, aby udržel co největší počet svých uživatelů na nejaktuálnější verzi systému. Ta totiž bývá zpravidla nejpropracovanější a nejbezpečnější, jelikož přináší opravy bezpečnostních trhlin, které sužovaly předchozí verze. 

Prostředí iOS 12 se od loňského iOS 11 příliš neliší:

Vypuštění systému iOS 12.1 jsme se dočkali 30. října, kdy se mimo jiné světu poprvé ukázal i nový iPad Pro. Jedná se o první velkou aktualizaci systému iOS 12, do které Apple umístil hned několik velmi zajímavých vylepšení v čele s podporou skupinových hovorů FaceTime, spousty nových emoji, možnost pro úpravu hloubky ostrosti na fotkách u nových iPhonů či podporu eSIM. V nedávno vydaném iOS 12.1.1 a 12.1.2 pak už jen Apple “lepil” menší chyby, na které si někteří uživatelé stěžovali. Celkově jsou však tyto verze bezproblémové a tudíž ukončení podepisování iOS 12.1, které znemožňuje downgrade právě z iOS 12.1.1 a iOS 12.1.2, zřejmě nikoho příliš mrzet nebude. 

ios 12.1

Dnes nejčtenější

.