Zavřít reklamu

Počínaje dnešním dnem už není možné přejít zpět na iOS 11.1.2. Apple totiž přestal systém podepisovat, což znamená, že uživatelé, kteří si chtěli udělat čistou instalaci systému a stáhnout si iOS 10.1.2 například ze stránek ipsw.me do svého iPhonu, iPadu nebo iPodu touch, mají od dneška smůlu. Pokud se nyní pokusíte obnovit některé z iOS zařízení přes iTunes a podstrčit programu ipsw soubor iOS 11.1.2, vyskočí na vás chybová hláška.

Apple pravidelně přestává podepisovat své starší systémy, a tak bylo znemožnění downgradu na iOS 11.1.2 jen otázkou času. Společnost přestává podepisovat starší verze systému hlavně z toho důvodu, že neobsahují všechny bezpečnostní prvky jako nejaktuálnější verze, což je pro uživatele risk. Dalším důvodem je pak i jailbreak, který by mohl být pro starší systém publikovaný.

V současné době tak Apple podepisuje jen nejnovější iOS 11.2.1, který Apple vydal ve středu, a pak jeho předchozí verzi iOS 11.2, která přinesla několik zásadních novinek jako podporu rychlého bezdrátového nabíjení pro nové iPhony 8 a iPhone X, Apple Pay Cash (jen v USA), nové živé tapety pro iPhone X a tunu oprav několika chyb.

ios11.1.2-800x500

Související články

Dnes nejčtenější

.