Vrátit se na iOS 11.1.2 už není možné. Apple přestal systém podepisovat

Počínaje dnešním dnem už není možné přejít zpět na iOS 11.1.2. Apple totiž přestal systém podepisovat, což znamená, že uživatelé, kteří si chtěli udělat čistou instalaci systému a stáhnout si iOS 10.1.2 například ze stránek ipsw.me do svého iPhonu, iPadu nebo iPodu touch, mají od dneška smůlu. Pokud se nyní pokusíte obnovit některé z iOS zařízení přes iTunes a podstrčit programu ipsw soubor iOS 11.1.2, vyskočí na vás chybová hláška.

Apple pravidelně přestává podepisovat své starší systémy, a tak bylo znemožnění downgradu na iOS 11.1.2 jen otázkou času. Společnost přestává podepisovat starší verze systému hlavně z toho důvodu, že neobsahují všechny bezpečnostní prvky jako nejaktuálnější verze, což je pro uživatele risk. Dalším důvodem je pak i jailbreak, který by mohl být pro starší systém publikovaný.

V současné době tak Apple podepisuje jen nejnovější iOS 11.2.1, který Apple vydal ve středu, a pak jeho předchozí verzi iOS 11.2, která přinesla několik zásadních novinek jako podporu rychlého bezdrátového nabíjení pro nové iPhony 8 a iPhone X, Apple Pay Cash (jen v USA), nové živé tapety pro iPhone X a tunu oprav několika chyb.

|
15
Leitz

Diskuze

    Petr Kučera

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Leitz