iStores.sk
iStores.sk

Nainstalovali jste si neoficiálně iOS 11? Apple vám může zablokovat iPhone

Nový iOS 11 zlákal spoustu majitelů iPhonů a iPadů. Téměř každý si chtěl vyzkoušet novinky, které systém přináší. Většina si ale systém nainstalovala skrze neoficiální vývojářský profil, který se šíří od WWDC napříč celým internetem. I my jsme na jeden takový odkazovali v návodu jak si už nyní nainstalovat iOS 11 bez vývojářského účtu. V článku jsme ale upozorňovali, že si systém instalujete jen na vlastní riziko. Hrozí vám totiž nejenom to, že přijdete o data kvůli neodladěnému systému, ale také vám Apple může zařízení zablokovat, protože není registrované v developer programu.

Každý vývojář by před nainstalováním beta verze iOS, watchOS a tvOS měl své zařízení zaregistrovat na stránkách developer.apple.com/account/ios/device/, kam vloží UDID svého iPhonu, iPadu, iPodu touch, Apple Watch nebo Apple TV. UDID je jedinečné identifikační číslo zařízení, které zjistíte v iTunes, když zařízení připojíte skrze kabel k počítači. Ještě jednodušeji můžete zařízení zaregistrovat skrze Xcode, kam se přihlásíte s účtem, pod kterým je zaplacený vývojářský program a zároveň připojíte zařízení k Macu.

K zablokování dochází skutečně jen sporadicky, pokud se ale i přesto bojíte, že zrovna vás by mohlo postihnout, pak využijte náš návod k přechodu zpět na iOS 10. Samozřejmě si můžete založit vývojářský účet (zde) a zaplatit si roční předplatné, vyjde vás však na nemalých 2 700 Kč. Nejlepší možností je počkat na spuštění veřejného testování iOS, macOS a tvOS, k čemuž dojde ke konci tohoto měsíce. Public Beta Program je zcela zdarma a předběžně se můžete zaregistrovat zde.

iPhone is disabled unathorized developer beta iOS 11 FB

Za upozornění děkujeme našemu čtenáři Miroslavovi.

zdroj: pangu8

Leitz
Vstoupit do diskuze

Diskuze

  Sandra Abigail Maitland

  Láká mě to, ale od začátku čekám na public beta, už aby byla 😀 Na MacBooku mám High Sierra a šlape skvěle, jenže tam je návrat na starší verzi otázka pár kliknutí a pár minut čekání, s iPhonem je to horší a právě toho blokování jsem se i trochu obávala. Už ta public beta vyjde??? 😀

  Sandra Abigail Maitland

  Já vím, ale jak jsem nikdy moc nové verze neřešila, tak iOS11 a macOS High Sierra přináší tolik novinek, že jsem na ně hodně moc zvědavá 🙂

  Jaroslav Zeman

  Ještě ze jsem nainstaloval zpět iOS 10

  Michal Klimeš

  Marian Čáka na LSA je o tom článek .. stačí napsat do googlu downgrade na ios 10. Stáhneš ios 10 do PC a přes itunes jej obnovis (stažený ios)

  Jan Holík

  Sám jsem si instaloval beta verzi 11 a nebyl jsem spokojen. Tak jsem tedy podle vašeho návodu přešel zpět na 10, ale přineslo to s sebou problémy. Nejen že mi nejdou otevřít poznámky, tak mi ani nepřichází oznámení ze zpráv ani instagramu, přitom v nastavení mám vše povoleno.

  Petr Lukáš

  Mam stejny problem, jenze upozorneni mi nechodi na zadnoj socialni aplikaci ( jak facebook, messenger, tak i iMessage)

  Tak si říkám jestli jste pánové po downgradu na iOS 10 provedli reset do továrního nastavení bez obnovy dat. Pokud ano, tak vše musí fungovat. Pokud ne, tak se není čemu divit.

  Já na iPhone 7 používám iOS 11, ano má chyby a je to dle mého nejhorší beta, ale zpět bych se už nevrátil. Telefon volá, píše SMS, funguje Safari, WhatsApp, FB, FB Messenger, Mail a fotoapará, i když se občas sekne a nejvíce mě štve velká chybovost při stahování a aktualizování aplikací ze AppStore, což zpravidla vyřeší reset. Další chybou je pro mě nemožnost se připojit na firemní WiFi síť s certifikátem, na visitorskou se připojím v pořádku. Proto se už nemůžu dočkat další bety, u které věřím, že bude o mnoho stabilnější.

  Alex Havlik

  Jestli k tomu potřebuješ návod, tak si to zasloužíš. Tahle beta neni určená pro veřejnost právě kvůli podobným věcem.
  Prostě si udělej restore přes iTunes a budeš to mít dobrý (y)

  Jaroslav Ngo

  Petr Lukáš Zrovna mess a fb jde, stačí zajít do nastavení a zapnout si ho tam 🙂 settings>messenger 🙂

  René Rango

  Kdo se boji, nesmí do lesa. Co všichni máte. V nejhorším uděláte přes iTunes čistou instalaci 10. ?
  Já běžím na nějakém vyvojarském profilu, který jsem stáhl hned po uvolnění iOS 11 a nemám strach, ze by si vybrali zrovinka mě aby mi blokovali foun.

  Břetislav Fiala

  Oni jsou rádi že to hooodně lidí testuje a ladí to aby to mohlo bejt lepší .. Lidi nevěřte taky všemu co se tady píše ..

  Mám nainstalovanou neofiko 11ku a zajímalo by mne co se stane jak zveřejní developerskou betu?
  Mám i developerskou účet….Budu muset něco odinstalovat? Resp. Neni potřeba někde vymazat ten falešný profil?

  Budeš musieť odinštalovať pôvodný profil (to môžeš urobiť aj hneď ak máš strach že ti ho detekuju) a potom nainštaluješ verejný profil a aktualizuješ systém na verejnú betu.

  Uvidíme, smaznul jsem ten dg falešný profil-reset- a nainstaloval opět betu. Počkáme jak bude ofiko beta a uvidíme….

  Tomáš Ryant

  Ještě je možnost levněji využít připojení iPhone k již zaplacenému dev účtu, který má několik „slotů“…

  Jednoducho si ten profil odinstalujte a keď vyjde verejná beta, potom si nainštalujete profil verejnej vety, aktualizujete system a fičíte ďalej úplne legálne.

  Jaroslav Ngo

  Měl jsem podle vašeho návodu ios 11 developer verzi a pak jsem se i podle vašeho návodu vrátil na ios 10, nevíte proč mi nejdou otevřít poznámky? Vždy, když na to kliknu tak probliknou poznámky a pak zase se zavřou 🙁

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek