Zavřít reklamu

Nový iOS 11 zlákal spoustu majitelů iPhonů a iPadů. Téměř každý si chtěl vyzkoušet novinky, které systém přináší. Většina si ale systém nainstalovala skrze neoficiální vývojářský profil, který se šíří od WWDC napříč celým internetem. I my jsme na jeden takový odkazovali v návodu jak si už nyní nainstalovat iOS 11 bez vývojářského účtu. V článku jsme ale upozorňovali, že si systém instalujete jen na vlastní riziko. Hrozí vám totiž nejenom to, že přijdete o data kvůli neodladěnému systému, ale také vám Apple může zařízení zablokovat, protože není registrované v developer programu.

Každý vývojář by před nainstalováním beta verze iOS, watchOS a tvOS měl své zařízení zaregistrovat na stránkách developer.apple.com/account/ios/device/, kam vloží UDID svého iPhonu, iPadu, iPodu touch, Apple Watch nebo Apple TV. UDID je jedinečné identifikační číslo zařízení, které zjistíte v iTunes, když zařízení připojíte skrze kabel k počítači. Ještě jednodušeji můžete zařízení zaregistrovat skrze Xcode, kam se přihlásíte s účtem, pod kterým je zaplacený vývojářský program a zároveň připojíte zařízení k Macu.

K zablokování dochází skutečně jen sporadicky, pokud se ale i přesto bojíte, že zrovna vás by mohlo postihnout, pak využijte náš návod k přechodu zpět na iOS 10. Samozřejmě si můžete založit vývojářský účet (zde) a zaplatit si roční předplatné, vyjde vás však na nemalých 2 700 Kč. Nejlepší možností je počkat na spuštění veřejného testování iOS, macOS a tvOS, k čemuž dojde ke konci tohoto měsíce. Public Beta Program je zcela zdarma a předběžně se můžete zaregistrovat zde.

iPhone is disabled unathorized developer beta iOS 11 FB

Za upozornění děkujeme našemu čtenáři Miroslavovi.

zdroj: pangu8

Dnes nejčtenější

.